Nastúpia deti v septembri do škôl? Ministerstvo pripravuje plán, ale plošné zatváranie pre COVID-19 nechystá

Foto: ilustračné, Thinkstock

Počet nových prípadov koronavírusu sa v posledných týždňoch na Slovensku zvýšil. K nárastu prichádza v čase, keď sa blíži otvorenie nového školského roku a do lavíc sa chystajú zasadnúť desaťtisíce žiakov a študentov.

Školy plošne nezatvoria

Ministerstvo školstva už neplánuje plošné uzavretie škôl v celej krajine v prípade ďalšieho nárastu počtu prípadov koronavírusu. Postupovať bude individuálne, podľa každého regiónu a situácie v ňom.

Viac o téme: Koronavírus

„Regionálne úrady verejného zdravotníctva budú sledovať ohniská nákazy a na základe toho sa bude rozhodovať o opatreniach v danej oblasti,“ uviedlo pre webnoviny tlačové oddelenie ministerstva vnútra.

Individuálny postup

Ministerstvo vysvetlilo, že na školách v rizikových oblastiach budú platiť prísne opatrenia a v krajnom prípade ich môžu aj uzavrieť.

„Na školách, ktoré nebudú v miestach nákazy, sa vyučovanie uskutoční štandardne, ale aj s dôrazom na dezinfekciu a hygienické opatrenia,“ dodalo tlačové oddelenie.

Chystajú plán opatrení

Ministerstvo školstva privíta nový školský rok s plánom bezpečnostných opatrení, ktorý pripravuje v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva SR. Verejnosti aj školám ho predstaví už 18. augusta.

Plán obsahuje opatrenia pre prípad druhej vlny šírenia ochorenia COVID-19, ako aj preventívne opatrenia na ochranu pred šírením koronavírusu.

Manuál bude obsahovať postupnosť krokov pre riaditeľov a zriaďovateľov škôl. „Keď riaditeľ na škole zistí nejaký prípad ochorenia alebo podozrenia na ochorenie, bude vedieť, čo má robiť a ako má postupovať,“ vysvetlilo ministerstvo.

Okrem toho v prípade dištančného vzdelávania pripravuje rezort aj opatrenia pre sociálne znevýhodnených žiakov a plánuje posilnenie portálu Učíme na diaľku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRÚrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ)