Bratislavská Dúbravka predlžuje otvorenie škôlok, dôvodom nie je len pandémia COVID-19

Príspevky na deti nie sú dostatočné. Foto: ilustračné, Getty Images

Bratislavská Dúbravka pre komplikovanú dopravnú situáciu v mestskej časti predlžuje otváracie hodiny škôlok. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová.

Komplikovaná doprava

„Nielen pre situáciu v súvislosti s pandémiou, ale aj pre komplikovanú dopravu v Dúbravke pristupuje mestská časť k predĺženiu otváracích hodín v materských školách, ktoré zriaďuje,“ uviedla hovorkyňa a doplnila, že Dúbravka predlžuje otvorenie všetkých dvanástich materských škôl, pričom zabezpečí, aby sa v aktuálnej situácii deti nespájali v zbernej triede.

V súvislosti s nariadeniami a pandemickou situáciou, počas ktorej sa deti z rôznych tried nemali spájať do jednej, boli materské školy v mestskej časti otvorené prvý septembrový týždeň od 7:00 do 16:00. Od pondelka 7. septembra budú otvorené do 17:00.

„Týmto krokom chceme pomôcť pracujúcim rodičom, ktorí cestujú za prácou mimo mestskej časti alebo dlhšie pracujú a dieťa si do 16:00 nestíhajú vybrať zo škôlky,“ doplnil starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Modernizácia električkovej trate mešká

Dopravnú situáciu v Dúbravke komplikuje stále neotvorená električková trať, ktorej modernizácia mešká a predĺžila sa až do konca októbra, nerozšírená Harmincova ulica a rekonštrukčné práce na cestách.

Viac o téme: Koronavírus

„Dopravné projekty v mestskej časti postupujú. V súvislosti s rozšírením Harmincovej ulice prebieha aktuálne výkup posledného pozemku v okolí cesty,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že hlavné mesto onedlho začne prípravu rozšírenia tejto dôležitej komunikácie spájajúcej Dúbravku s mestom.

„Pokiaľ nepríde k nepredvídateľným oneskoreniam počas stavebných povolení a súťaže na zhotoviteľa, začiatok stavebných prác na rozšírenie ulice plánuje hlavné mesto počas letných mesiacov budúceho roka,“ uzavrela hovorkyňa.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia MarcinatováMartin Zaťovič