Bratislavská Rača využila letné prázdniny na rekonštrukcie, opravili základnú školu aj škôlky

Foto: ilustračné, Getty Images

V bratislavskej mestskej časti Rača počas leta opravovali materské školy a základnú školu. Mestská časť využila letné prázdniny na stavebné práce a rekonštrukcie.

Väčšinu z nich nie je možné vykonať počas školského roka, lebo by narúšali výchovu a vzdelávanie detí v materských školách a žiakov v základných školách,“ povedal starosta mestskej časti Rača Michal Drotován.

Nový športový areál

Rekonštrukcia základnej školy (ZŠ) na Tbiliskej ulici umožnila prijať ďalších 61 žiakov, ktorí si v pondelok 2. septembra začali plniť povinnú školskú dochádzku.

Veľmi sme hrdí aj na novú bezbariérovú toaletu. Okrem interiéru školy pracujeme aj na priľahlom športovom areáli, ktorý úplne zmení vzhľad a bude zmodernizovaný,“ povedala vedúca oddelenia školstva Angelika Bezděková.

Celkové náklady na rekonštrukciu športového areálu sú 720-tisíc eur a mestská časť chce, aby bolo nové športovisko určené nielen pre žiakov školy, ale aj pre športové kluby a verejnosť.

Rekonštruovali aj materské školy

Okrem ZŠ Tbiliská rekonštruovala Rača aj materské školy, ktoré má vo svojej správe. V škôlke na Cyprichovej ulici zateplili obvodový plášť a taktiež plánujú opraviť aj fasádu tejto budovy, ktorá už je dlho pomaľovaná grafitmi.

Okrem estetickej stránky chcú odstrániť aj vlhnutie obvodových stien od základov a celkovo zlepšiť vnútorné prostredie. Neďaleká materská škola pri ZŠ J. A. Komenského na Hubeného ulici bude mať novú elektroinštaláciu.

Cieľom je prispôsobiť energetickú náročnosť budovy dnešným požiadavkám výchovno-vzdelávacieho procesu. Zároveň škola navyšuje svoje kapacity o ďalších tridsať žiakov.

Nová škôlka v Rači

Mestská časť plánuje otvoriť aj novú materskú školu na Novohorskej ulici. Predpokladaný termín otvorenia škôlky je na jeseň – v novembri. Náklady na výstavbu sú 789-tisíc eur a kapacita škôlky by mala byť približne pre 90 detí.

Veľmi sa tešíme, že Račanom môžeme ponúknuť aj novú materskú škôlku na Novohorskej ulici, pevne verím, že ju uvedieme do prevádzky v krátkom čase,“ dodala Bezděková.

Deti trávia či už v materských alebo na základných školách veľa času a uvedomujeme si, aké je dôležité, aby sa cítili v priestoroch škôl dobre a aj to, ako školské prostredie podnecuje ich vzdelávanie a osobnostný rozvoj,“ dodal Drotován.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom