Bratislavský kraj otvára na svojich školách nové odbory, pri ich výbere pomôže školákom kvíz

Foto: ilustračné, Getty images

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) otvára na svojich školách od septembra 12 nových odborov. S výberom vhodnej školy má budúcim stredoškolákom pomôcť interaktívny online kvíz. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Stáže aj výmenné pobyty

„Kvíz pomôže žiakom základných škôl zistiť viac nielen o sebe, svojich záľubách a schopnostiach, ale najmä to, čo by mali ísť v Bratislavskom kraji študovať,” uviedol predseda BSK Juraj Droba.

„K dispozícii je 54 župných rôznorodých škôl, na ktorých žiaci získajú istotu uplatnenia, jedinečné remeselné odbory, stáže u top zamestnávateľov, výmenné študijné pobyty v zahraničí, bilingválne štúdium na gymnáziách a stredných odborných školách, či duálne vzdelávanie s benefitmi. Od septembra otvárame 12 nových odborov, napríklad technické bilingválne lýceum na SPŠE K. Adlera, SOŠ chemickej vo Vlčom hrdle a SPŠ strojníckej na Fajnorovom nábreží alebo odbor multimédiá na SPŠE na Hálovej ulici,“ doplnil Droba.

Ponuku odborov prispôsobujú

Bratislavský kraj každoročne pripravuje ponuku odborov na školách priamo so zamestnávateľmi, ale aj s odborníkmi na zamestnanosť.

„Sleduje, o aké povolania bude o pár rokov záujem, čo od študentov budú vyžadovať zamestnávatelia. Práve podľa ich požiadaviek a výhľadov upravuje odbornú prípravu na svojich stredných školách,“ vysvetlila hovorkyňa BSK.

Online kvíz BSK je na webovej stránke www.strednapremna.sk. Pozostáva zo šestnástich otázok s predvolenými odpoveďami, ktorých výsledkom je odporúčanie vhodnej strednej školy alebo študijného odboru.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Droba
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)