Bratislavský kraj prispeje mesačne sumou sto eur k platu novým učiteľom aj ich mentorom

Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 1. októbra (WebNoviny.sk) – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) prispeje sumou sto eur mesačne k platu novým učiteľom aj ich mentorom v rámci adaptačného vzdelávania na krajských školách.

Na podujatí venovanom školstvu to novinárom oznámil poradca pre oblasť školstva BSK Branislav Gröhling s tým, že aj takto chce kraj motivovať a prilákať nových učiteľov do krajských škôl. Dodal, že sto eur budú učitelia dostávať dovtedy, kým si zvýšia kvalifikáciu. “S príplatkom sa budú učitelia pohybovať na plate približne 800 eur,“ vysvetlil ďalej Gröhling.

Podľa Gröhlinga kraj za posledné obdobie investoval už 400-tisíc eur do mimovyučovacej činnosti aj do odmien pre učiteľov. “Teraz bude vyhradených jeden milión eur, ktoré sa opäť použijú na preplácanie mimovyučovacej činnosti. Doteraz sme preplatili učiteľom 28-tisíc hodín za jednotlivé krúžky i za exkurzie,“ uviedol ďalej poradca pre oblasť školstva BSK.

Príplatok novým učiteľom je len jednou z vecí, ktoré sa kraj snaží zlepšiť v oblasti školstva. “Máme pripravený ďalší balík peňazí pre školy, preto aj tento rok dostanú učitelia k platu mimoriadnu vianočnú odmenu. Zaviedli sme tiež honorovanie a spoplatňovanie mimovyučovacích hodín, ktoré naši pedagógovia trávia s deťmi po odučení svojich predmetov,“ priblížil niektoré zlepšenia na školách predseda BSK Juraj Droba.

Bratislavský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 54 stredných škôl.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingJuraj Droba