Budúci stredoškoláci majú už len pár hodín na potvrdenie výberu strednej školy

Foto: ilustračné, Getty images

Dnes 4. júna je posledný termín, v ktorom je potrebné strednej škole oznámiť, či žiak nastúpi alebo nenastúpi na štúdium v školskom roku 2020/2021. Záväzné potvrdenie o nastúpení či nenastúpení môžu uchádzači alebo ich rodičia doručiť strednej škole cez informačný systém základnej školy, napríklad EduPage či e-Škola alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu alebo písomne poštou.

Agentúru SITA o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a šport SR (MŠVVaŠ SR).

Treba informovať školu

„Chcel by som poprosiť všetkých rodičov, ktorí majú prijaté deti na dve školy, aby nečakali a oznámili to, vieme tak pomôcť ostatným žiakom,“ uviedol minister školstva Branislav Gröhling.

V piatok 5. júna 2020 zverejnia stredné školy počty voľných miest a do pondelka 15. júna 2020 uverejnia aj to, či budú robiť prijímacie konanie na voľné miesta v druhom kole.

„Prihlášku na vzdelávanie pre prijímacie konanie v druhom kole môže uchádzač alebo jeho zákonný zástupca podať do 19. júna 2020,“ vysvetlil odbor komunikácie a protokolu.

Voľné miesto môžu ponúknuť inému žiakovi

Každý záujemca o stredoškolské štúdium môže podať dve prihlášky na stredné školy, ktoré vyžadujú overenie zručností alebo talentu a dve prihlášky na bežné, „netalentové“ odbory stredných škôl.

Riaditelia škôl, ktorým uchádzači včas oznámia, že si vybrali inú školu, môžu voľné miesto ponúknuť ostatným záujemcom v druhom kole prijímacieho konania. Tlačivo potvrdenia o nastúpení alebo nenastúpení na strednú školu možno nájsť na stránke TU.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR