Cez víkend podstúpia vakcináciu mladší učitelia, pedagógov nad 55 rokov zaočkujú cez týždeň

Zľava: Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí počas tlačovej konferencie o očkovaní učiteľov v rámci prevencie proti ochoreniu COVID-19. Bratislava, 11. február 2021. Foto: SITA/Jana Birošová
  • aktualizované 11. februára 18:42

Cez víkend by sa mali dať zaočkovať vakcínou od AstraZeneca pedagogickí zamestnanci do 55 rokov a cez týždeň pedagogickí zamestnanci nad 55 rokov. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

Na očkovanie učiteľov vyčlenil rezort zdravotníctva 21 700 termínov v termíne od 13. do 19. februára. Ako uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) na tlačovej konferencii, vakcinačné centrá sa budú nachádzať v Bratislave, Trenčíne, Prešove, Košiciach, Martine, Žiline, Trnave, Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne. Cez týždeň sa bude dať zaočkovať aj v Nitre a Banskej Bystrici.

Link na registráciu pošlú riaditeľom

Riaditeľom škôl by mal štát poslať link na registráciu, ktorý prepošlú svojim učiteľom. Tým bude následne vygenerovaný termín a pridelí sa im očkovacie centrum. Vakcinácia by sa mala konať cez víkendy, trvať by mala nasledujúce tri týždne.

Viac o téme: Koronavírus

Minister školstva uviedol, že v prvej etape by mali byť zaočkovaní pedagogickí zamestnanci z materských škôl, prvého stupňa základných škôl, školského klubu detí, stredných škôl – v ich prípade najmä pedagógovia končiacich ročníkov, špeciálnych škôl a tiež škôl s praktickou výučbou. Radia sa sem aj asistenti učiteľa a špeciálni pedagógovia. Prihlásiť sa budú môcť aj učitelia súkromných a cirkevných škôl.

Gröhling priblížil, že podľa zisťovania rezortu školstva z januára má záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 najmenej 60 percent učiteľov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Potrebné je potvrdenie o statuse učiteľa

Gröhling uviedol, že učitelia sa v očkovacích centrách budú preukazovať potvrdením o statuse učiteľa či pedagogického zamestnanca od riaditeľa školy. Dodal, že systém na overenie pedagogických zamestnancov sa nastavuje od stredy 10. februára.

Formulár by mal byť v dohľadnej dobe distribuovaný na školy a zverejnený v aScAgende a eŠkole.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingMarek Krajčí
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR