Do IT Fitness Testu sa zapojilo 20-tisíc žiakov, úspešnejší sú študenti na stredných a vysokých školách

Foto: ilustračné, Thinkstock

IT Fitness Test v utorok prekonal hranicu 20-tisíc riešiteľov. Túto métu sa v porovnaní s minulým rokom podarilo prekonať o mesiac skôr.

Ako v tlačovej správe informoval manažér pre komunikáciu spoločnosti IT Asociácia Slovenska Juraj Kadáš, priebežné štatistiky ukazujú, že do testovania sa zapojilo 847 základných a stredných škôl z celého Slovenska.

Najmenej sa zapojilo v Trenčianskom kraji

Test pre základné školy k dnešnému dňu vyplnilo 9 525 riešiteľov, verziu pre stredné školy 10 696 riešiteľov. Podľa priebežných výsledkov predstavuje priemerná úspešnosť v kategórii stredných a vysokých škôl 41 percent, o niečo horšie sú na tom žiaci základných škôl. Ich priemerná úspešnosť dosahuje 39 percent.

Spomedzi základných škôl sa najviac respondentov do testovania zapojilo v Žilinskom kraji, najmenej v Trenčianskom kraji. Najlepšiu priemernú úspešnosť dosahujú žiaci v Bratislavskom kraji (44 percent). Mierne vyššiu priemernú úspešnosť v teste dosahujú dievčatá (40 percent) ako chlapci (39 percent).

Vyššiu úspešnosť majú muži

V prípade verzie testu pre stredné a vysoké školy sú najaktívnejší respondenti z Košického kraja. Do testovania sa ich zapojilo 2 932. Najlepšiu priemernú úspešnosť zatiaľ dosahujú respondenti v Trnavskom kraji (45 percent), no do testovania sa ich zapojilo len 399. Vyššiu priemernú úspešnosť v teste dosahujú muži (42 percent), pred ženami majú skóre vyššie o dva percentuálne body.

Tohtoročnou novinkou je maďarská jazyková verzia IT Fitness Testu. K dnešnému dňu sa do testovania zapojilo 65 škôl s vyučovacím jazykom maďarským. Obe verzie testu v maďarčine vyplnilo takmer 400 žiakov a študentov a 35 učiteľov.

Testovanie je bezplatné

Do testovania sa môže zapojiť každý a bezplatne. Testuje sa od 3. mája do 31. júla. Na vyplnenie testu potrebuje záujemca 45 až 60 minút a pri jeho vypĺňaní môže použiť akékoľvek digitálne či online nástroje. Pre žiakov základných škôl je určený test s 20 otázkami.

Verzia testu s 25 otázkami bola vytvorená pre záujemcov starších ako 15 rokov. V testoch sú vo väčšej miere začlenené úlohy zamerané na prácu s dátami. Úlohy sú rozdelené do piatich oblastí: Internet, Bezpečnosť a počítačové systémy, Kolaboratívne nástroje a sociálne siete, Kancelárske nástroje a Komplexné úlohy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Kadáš
Firmy a inštitúcie IT Asociácia Slovenska