Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
študent, peniaze
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Getty Images
4. 09. 2019 16:30 Vysoké školstvoSlovensko od vSkolstve.skSITA

Doktorandi si prilepšia o desiatky eur mesačne, výšku štipendií ovplyvnila úprava platových tried

Doktorandi si prilepšia o desiatky eur mesačne. Vyplýva to z tlačovej správy, ktorú agentúre SITA poskytol tlačový odbor ministerstva školstva. Štipendium doktorandov po vykonaní dizertačnej skúšky vzrástlo od septembra na 855 eur.

Do jej absolvovania budú dostávať študenti dennej formy doktorandského štúdia mesačne 734 eur. Zvýšenie súvisí s úpravou platových tried a stupňov pre zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, ktorá sa týka pedagogických, odborných i nepedagogických zamestnancov škôl, vrátane vysokých.

Doktorand po vykonaní dizertačnej skúšky má nárok na štipendium najmenej vo výške 7. platovej triedy a prvého platového stupňa osobitnej stupnice platových taríf učiteľov vysokých škôl a výskumných a vývojových zamestnancov. Od 1. septembra 2019 je to 855 eur, čo predstavuje nárast v porovnaní s doterajším stavom o 68,50 eura.

Do vykonania dizertačnej skúšky dostáva študent doktorandského študijného programu v dennej forme štúdia štipendium najmenej vo výške 6. platovej triedy a prvého platového stupňa osobitnej stupnice platových taríf učiteľov vysokých škôl a výskumných a vývojových zamestnancov. Doteraz bolo toto štipendium vo výške 675 eur mesačne, takže od 1. septembra 2019 sa zvýšilo o 59 eur.

K téme

Študentská rada víta zvyšovanie sociálnych štipendií, nemusia však pokryť výdavky študentov Ministerstvo školstva plánuje zvyšiť platy doktorandov, Lubyová prezradila aj percentá

Témy

Bezplatné novinky emailom zo školstva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X