Doktorandi si prilepšia o desiatky eur mesačne, výšku štipendií ovplyvnila úprava platových tried

Foto: ilustračné, Getty Images

Doktorandi si prilepšia o desiatky eur mesačne. Vyplýva to z tlačovej správy, ktorú agentúre SITA poskytol tlačový odbor ministerstva školstva. Štipendium doktorandov po vykonaní dizertačnej skúšky vzrástlo od septembra na 855 eur.

Do jej absolvovania budú dostávať študenti dennej formy doktorandského štúdia mesačne 734 eur. Zvýšenie súvisí s úpravou platových tried a stupňov pre zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, ktorá sa týka pedagogických, odborných i nepedagogických zamestnancov škôl, vrátane vysokých.

Doktorand po vykonaní dizertačnej skúšky má nárok na štipendium najmenej vo výške 7. platovej triedy a prvého platového stupňa osobitnej stupnice platových taríf učiteľov vysokých škôl a výskumných a vývojových zamestnancov. Od 1. septembra 2019 je to 855 eur, čo predstavuje nárast v porovnaní s doterajším stavom o 68,50 eura.

Do vykonania dizertačnej skúšky dostáva študent doktorandského študijného programu v dennej forme štúdia štipendium najmenej vo výške 6. platovej triedy a prvého platového stupňa osobitnej stupnice platových taríf učiteľov vysokých škôl a výskumných a vývojových zamestnancov. Doteraz bolo toto štipendium vo výške 675 eur mesačne, takže od 1. septembra 2019 sa zvýšilo o 59 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom