Dvanásť škôl je pre koronavírus úplne zatvorených, podľa Gröhling je doma len jedno percento žiakov

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Úplne zatvorených bolo k piatku 12 škôl. Povedal to v dnešnej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko minister školstva Branislav Gröhling (SaS), kde diskutoval s Ľubomírom Petrákom (Smer-SD).

Viac o téme: Koronavírus

Doma je v súčasnosti 6 500 žiakov, čo predstavuje jedno percento. Podľa Petráka školstvu chýba digitálny obsah a ukazuje sa to práve v takomto období.

V 77 školách sú zatvorené triedy

Vyučovanie bolo počas prvej vlny pandémie prerušené na 77 dni. Minister vysvetlil, že v prípade výskytu nákazy koronavírusom sa nemusí hneď zatvárať celá škola.

Ministerstvo školstva informácie o tom koľko je zavretých škôl alebo jednotlivých tried získava od riaditeľov škôl, ktorí ich nahlasujú prostredníctvom webovej stránky. V súčasnosti sú zatvorené triedy v 77 školách.

Gröhling tiež nevylúčil, že sa povinnosť nosenia rúšok predĺži aj po 30. septembri, ale ak by aj bola zrušená, ministerstvo to bude naďalej „výrazne odporúčať“.

Petrákovi chýba digitálny obsah vzdelávania

Podľa Petráka sú školy na tento školský rok „ďaleko lepšie“ pripravené, ako na ten minulý. „To čo mne chýba je digitálny obsah vzdelávania,“ povedal.

Myslí si, že by pedagógovia mohli hodnotiť obsah digitálnej knižnice, z ktorej budú vyberať jednotlivé materiály. Dodal, že lepši systém ako semafor, ktorý značí riziko nákazy na školách momentálne neexistuje.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRSaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD