Dve stredné školy v Trenčianskom kraji pre nákazu koronavírusom dočasne zatvárajú

Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd.

Minimálne týždeň zostanú zatvorené dve stredné školy v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK). Výskyt nákazy koronavírusom totiž potvrdili v Gymnáziu Partizánske a v trenčianskej Strednej športovej škole.

O zatvorení stredných škôl vo svojich mestách informovali poslanci TSK Jozef Božik a Jozef Habánik.

„Riaditeľka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prievidzi mi oznámila, že naše gymnázium ide do karantény. Dôvodom je výskyt ochorenia COVID-19 u študentov z rôznych tried. Chcem veľmi pekne poprosiť, vzhľadom na súčasnú situáciu, aby všetci študenti gymnázia, zamestnanci a ich blízki dodržiavali respiračnú hygienu na pracovisku a pri každom sociálnom kontakte s cieľom eliminovať ďalší prenos choroby,“ informoval Božik, ktorý je zároveň primátorom Partizánskeho.

Prezenčnú formu vzdelávania prerušujú aj v Strednej športovej škole v Trenčíne. „Dôvodom sú pozitívne testy na COVID-19 u troch študentov. Školu a jej žiakov čaká 10-dňová povinná karanténa, dezinfekcia a viacerých aj testovanie,“ informoval Habánik.

Ten je zároveň rektorom Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka. „Ku škole patrí aj internát, kde má byť od 27. septembra ubytovaných približne 50 študentov našej univerzity. Dúfam, že po karanténe a testovaní bude všetko v poriadku a život v škole sa vráti do normálu,“ dodal Habánik.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef BožikJozef Habánik
Firmy a inštitúcie TSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)