Epidemická situácia na košických školách sa mierne zlepšila, ale dištančné vzdelávanie ich neminie

Aktuálne je na dištančnom vzdelávaní spolu 3 099 žiakov v 157 triedach. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Epidemická situácia v košických základných školách (ZŠ) sa oproti minulému týždňu zlepšila. K 8. decembru je na dištančnom vzdelávaní spolu 3 099 žiakov v 157 triedach.

To oproti minulému týždňu predstavuje pokles o štyri percentuálne body na aktuálnych 19 percent všetkých žiakov základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice. Informovala o tom Jana Poľová z Magistrátu mesta Košice.

Dúfajú v krátke dištančné vzdelávanie

V uplynulých dňoch sa do školských lavíc vrátili žiaci ZŠ Starozagorská, ZŠ Jenisejská a ZŠ Ľ. Podjavorinskej. Svojich spolužiakov po dlhšom čase naživo uvideli aj žiaci II. stupňa ZŠ Postupimská. V stredu opäť nastúpili do školy piataci až deviataci ZŠ Tomášikova.

Viac o téme: Koronavírus

Aj oni však musia od pondelka 13. decembra na základe rozhodnutia vlády SR prejsť na distančné vzdelávanie. Celkovo tak tento rok už cez brány škôl od budúceho týždňa neprejde 8719 žiakov v 398 triedach na II. stupni ZŠ v meste.

„Na jednej strane nás všetkých teší, že sa opätovne začalo prezenčné vyučovanie na viacerých našich školách. Zároveň nám postupne klesá počet nakazených v školách, ako aj počty zatvorených tried pre karanténu. Žiaľ, od pondelka prejdú na online vyučovanie a spolu s predĺženými prázdninami tak minimálne mesiac nebudú v škole. Dúfame, že ide len o dočasné obmedzenie a nasledujúci rok sa všetci žiaci našich škôl budú môcť čo najčastejšie stretávať vo svojich triedach a nie iba cez monitory na dištančnej výučbe,“ skonštatovala námestníčka primátora mesta Košice Lucia Gurbáľová (KDH).

Niektoré školy zostávajú zatvorené

Ako ďalej doplnila, 16 z 34 základných škôl v meste, nemá k dnešnému dňu nahláseného pozitívneho žiaka alebo pedagóga. Pred týždňom to pritom boli iba štyri školy, ktorých ochorenie COVID-19 nijako neobmedzovalo pri výučbe.

Plne zatvorených je päť mestských škôl – ZŠ Janigova, ZŠ Fábryho, ZŠ Hroncova, ZŠ Bukovecká a ZŠ Staničná ako aj prvý stupeň na ZŠ Abovská a II. stupeň na ZŠ Kežmarská. Prezenčná výučba na nich sa síce obnoví budúci týždeň, avšak len pre žiakov ich I. stupňa.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Jana PoľováLucia Gurbáľová