Foto: Bratislavský kraj chce mať vynovené stredné školy, dokončil ďalšie dve rekonštrukcie

Pohľad na zrekonštruovanú podlahu telocvične Strednej odbornej škole technickej na Vranovskej 4 v Bratislave. Počas letných prázdnin bratislavská župa realizovala menšie či väčšie opravy a rekonštrukcie na deviatich školských objektoch v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK). Celková suma investícií dosiahla viac ako 500 000 eur. Vo fáze realizácie sú aj ďalšie rekonštrukcie a opravy. Bratislava, 5. september 2019. Foto: SITA/BSK

V školstve bolo cítiť, že potrebuje nový šat, tvrdí predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba. Kraj ukončil rekonštrukcie v Strednej odbornej škole technickej na Vranovskej 4 v Bratislave za 88-tisíc eur a v pezinskom Gymnáziu na Seneckej 2 za takmer 36-tisíc eur. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Opravili omietky aj podlahy

Od začiatku roka sme uskutočnili 600 rôznych školských akcií ako opravy, údržby, rekonštrukcie, nákup zariadení či iné aktivity za skoro šesť miliónov eur. Cieľom je mať vynovené a kvalitné stredné školy“ uviedol Droba.

V Strednej odbornej škole technickej na Vranovskej 4 v Bratislave opravili podlahy telocvične lýcea, vymenili kanalizačné potrubia, vyznačili čiary na drevených povrchoch, opravili vnútorné omietky, osadili oceľové zárubne, dvere a prahy, namontovali keramické dlažby, obklady či sanity.

Na budove vymieňajú okná

V Gymnáziu na Seneckej 2 v Pezinku zrekonštruovali šatne so sprchami pri telocvični. Rekonštrukcia pozostávala z búracích a murovacích prác, vyhotovenia nových rozvodov vody, odpadu, elektriny či nových omietok a pokládky dlažby.

Na budove Strednej odbornej školy na Strečnianskej 20 v Bratislave aktuálne vymieňajú okná. V internáte Strednej odbornej školy podnikania a služieb na Myslenickej 1 v Pezinku plánujú vynoviť vstupné priestory, sociálne zariadenia a hráčske šatne v objekte športovej haly.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Droba
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)