Gröhling chce diskutovať o očkovaní vysokoškolských učiteľov, študenti potrebujú praktickú výučbu

Na očkovanie sa môžu hlásiť ľudia od 60 rokov. Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Somr

Zabezpečenie prístupu k dobrovoľnej vakcinácii do konca školského roka pre všetkých zamestnancov v školstve je cieľom iniciatívy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR). V prvej fáze prioritného očkovania sa rozšírila možnosť vakcinácie pre pedagogických zamestnancov materských, základných a stredných škôl a školských zariadení do 55 rokov.

Chcú umožniť prezenčnú výučbu

Následne by sa mal tento okruh rozšíriť o všetkých pedagogických zamestnancov v regionálnom školstve a na rad by mali prísť aj pedagógovia vysokých škôl. Oznámil to šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS). V tlačovej správe o tom informoval Odbor komunikácie rezortu školstva.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

„Aktuálne je našou snahou umožniť prezenčnú výučbu aspoň na niektorých študijných odboroch. Z dlhodobého hľadiska je tiež očkovanie vysokoškolských pedagógov potrebné, aby sa po zlepšení situácie mohli bezpečne vrátiť do štandardného režimu aj vysoké školy,“ priblížil svoj zámer minister školstva. Rezort si uvedomuje, že študenti vysokých škôl potrebujú okrem samoštúdia aj účasť na prednáškach či na praktickej výučbe.

Očkovanie vysokoškolských pedagógov

Gröhling v tejto súvislosti doplnil, že vakcinácia je predpoklad na to, aby sa k nej mohli vrátiť. Snahou je umožniť prezenčnú výučbu čo najskôr aspoň niektorých študijných odborov. Minister školstva chce preto v najbližších dňoch otvoriť diskusiu s Ministerstvom zdravotníctva SR o očkovaní pedagógov vysokých škôl.

Viac o téme: Koronavírus

Na základe uznesenia vlády z pondelka 15. februára majú už v súčasnosti študenti vybraných odborov, akými sú všeobecné lekárstvo, ošetrovateľstvo, urgentná starostlivosť či pôrodná asistencia výnimku na cestu do a zo školy či školského zariadenia a vrátili sa k prezenčnému vzdelávaniu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRMZ Ministerstvo zdravotníctva SR