Gröhling nepresvedčil kolegov o neefektívnosti Matovičovho návrhu, voľnočasové poukazy putujú do parlamentu

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Každý mesiac by dieťa vo veku päť až 18 rokov mohlo získať príspevok na voľnočasové aktivity vo výške 50 eur. Dostať by ich malo na konto, ktoré zriadi Finančné riaditeľstvo SR na účely nakladania s príspevkom a evidencie zostatku na konte dieťaťa a disponibilného zostatku.

Podpora voľnočasových aktivít

Vyplýva to návrhu zákona o financovaní voľného času dieťaťa, ktorý v stredu schválila vláda spolu s návrhom na skrátené legislatívne konanie o týchto zmenách. Ministerstvo financií SR navrhlo, aby sa tento finančný príspevok nepovažoval za príjem na účely životného minima.

Zámerom predstaveného návrhu zákona je finančná podpora voľnočasových aktivít dieťaťa v oblasti vzdelávania, športu a kultúry, aby boli tieto aktivity prístupnejšie čo najväčšej skupine detí.

Zoznam krúžkov

Ministerstvo financií uviedlo, že príspevok môže byť použitý len na úhradu voľnočasových aktivít, ktorých zoznam ustanoví všeobecne záväzným právnym predpisom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR pre voľnočasové aktivity v oblasti vzdelávania a športu a Ministerstvo kultúry SR pre voľnočasové aktivity v oblasti kultúry.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie Finančné riaditeľstvo SRMF Ministerstvo financií SRMŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR