Gröhling prisľúbil státisícovú dotáciu školským jedálňam, pozrie sa aj na platy kuchárov

Školské jedálne budú môcť požiadať o príspevok na nové vybavenie vo výške od tritisíc do päťtisíc eur. Foto: ilustračné, SITA/Milo Fabian

Ministerstvo školstva vyčlení na dotácie na vybavenie školských jedální 750-tisíc eur. Na piatkovej tlačovej konferencii na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite (SPU) v Nitre to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS).

Ako zdôraznil, ide o prvý signál toho, že si prácu kuchárov v školských jedálniach v rámci rezortu vážia. Začiatkom budúceho týždňa by malo ministerstvo zverejniť podmienky a informácie k tejto dotácii. Jedálne budú môcť následne požiadať o finančný príspevok vo výške od tritisíc do päťtisíc eur. Peniaze tak budú môcť prioritne využiť na ich vybavenie, napríklad na umývačky či chladiace boxy.

Minister vyhlásil, že v nasledujúcich mesiacoch sa chce zamerať aj na finančné ohodnotenie kuchárov, aby ich „práca bola naozaj plnohodnotá“. Ako dodal, ministerstvo začalo spolupracovať s SPU v Nitre, ktorá je jedinou vysokou školou na Slovensku s týmto zameraním a pracuje aj na projektoch zdravej výživy.

Rektorka SPU v Nitre Klaudia Halászová na tlačovej konferencii priblížila, že plánujú vytvoriť univerzitnú materskú školu, ktorá by vo svojom programe bola zameraná aj na zdravú výživu a klimatické opatrenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingKlaudia Halászová
Firmy a inštitúcie SPU Slovenská poľnohospodárska univerzita