Gröhling vyzýva rodičov a študentov, aby sa zúčastnili na celoplošnom testovaní na COVID-19

Foto: ilustračné, SITA/Viktor Zamborský

Účasť na celoplošnom testovaní je cestou, ako zvrátiť narastajúci počet nakazených ochorením COVID-19. Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) preto vyzýva ľudí, aby využili možnosť ísť tento víkend na test.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Celoplošné testovanie

V tlačovej správe o tom informoval Odbor komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR). Minister o účasť na testovaní osobitne požiadal žiakov, ktorí majú viac ako desať rokov.

„Je dôležité, aby ste vedeli, či ste zdraví a či nikoho vo svojom okolí nenakazíte. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v školách,“ uviedol Gröhling.

K účasti na celoplošnom testovaní vyzývajú aj viaceré školské organizácie ako napríklad Združenie základných škôl Slovenska, Združenie katolíckych škôl SR, Asociácia stredných odborných škôl, Rada pre rozvoj materských škôl, Slovenský výbor svetovej organizácie pre predškolskú výchovu či Spoločnosť pre predškolskú výchovu.

Od 31. októbra do 1. novembra sa na Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. Cieľom celoplošného testovania je nájsť infekčných ľudí nakazených koronavírusom, izolovať ich v domácej karanténe a spomaliť tak šírenie vírusu, znížiť tlak na nemocnice, lekárov a zdravotníkov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling