Gröhlingovo ministerstvo podporí doučovanie na školách, vyčlenilo takmer štyri milióny eur

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) podporí doučovanie na všetkých školách sumou 3,75 milióna eur. MŠVVaŠ SR to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslal odbor komunikácie rezortu.

Podpora pre 40-tisíc žiakov mesačne

Doučovanie by tak malo byť dostupné pre skupinu žiakov, a to do 40-tisíc žiakov mesačne. Podpora bude možná od októbra, pričom sa do nej môže zapojiť do 1 200 škôl. Na jar tohto roku rezort školstva podporil doučovanie na 471 školách sumou 1,5 milióna eur.

Chcel by som poprosiť rodičov, aby sa obrátili na svoju školu a doučovanie využili. Zároveň prosím všetky školy, aby svojich žiakov sledovali a identifikovali tých, ktorým by doučovanie pomohlo a aby určite tento projekt využili,“ povedal minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Príprava doučujúcich bez pedagogického vzdelania

Medzi školami sa nájdu aj také, ktoré majú nedostatok personálnych kapacít na zabezpečenie doučovania. Rezort školstva preto vyhlásil výzvu neštátnym sektorom. Ich úlohou bude nábor a príprava doučujúcich s nepedagogickým vzdelaním alebo neúplným pedagogickým vzdelaním, ako aj priebežná metodická podpora.

Ďalším doučovacím projektom je projekt „Spolu múdrejší“, ktorého cieľom je rozšíriť celkový počet žiakov v systéme doučovania a poskytnutie podpory čo najviac žiakom ohrozených školským neúspechom. Rezort školstva tiež pripravil manuál na podporu žiakov v povinnej školskej dochádzke s cieľom predchádzania opakovania ročníka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR