Heger pevne verí, že školy sa už nebudú zatvárať. Pandémia však bola podľa premiéra aj na niečo dobrá

Predseda vlády SR Eduard Heger. Foto: SITA/Branislav Bibel

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) pevne verí, že už sa nedostaneme do situácie, keď sa budú školy pre pandémiu koronavírusu opätovne zatvárať. Napísal to na sociálnej sieti pri príležitosti Medzinárodného dňa učiteľov.

Viac o téme: Koronavírus

„Pandemické obdobie však výrazne urýchlilo procesy, ktoré slovenské školstvo posunú do 21. storočia. Mám na mysli digitalizáciu škôl, zmenu vyučovacích osnov a rovnako aj zmeny vo vzdelávaní učiteľov,“ skonštatoval premiér. Doplnil, že reformy sú nutné na to, aby sa pedagógom zaistilo kvalitné pracovné prostredie.

Pripomenul aj výzvu rezortu školstva

Heger zároveň pripomenul, že aktuálne je zverejnená výzva Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Učitelia pre 21. storočie“, do ktorej sa môžu žiadatelia zapojiť do 31. marca.

„V prvom kole sa na výzvu vyčlenilo 10 099 800 eur z plánu obnovy a jej cieľom je vytvoriť prvých 16 regionálnych centier podpory učiteľom. Tie vám napomôžu pripraviť sa na nový obsah a formy výučby, ktoré nás čakajú v nadväznosti na reformy,“ povedal premiér.

Diskusie s učiteľmi o stave školstva

Predseda vlády tiež uviedol, že navštevuje školy a s učiteľmi diskutuje o tom, ako by malo vyzerať moderné slovenské školstvo vrátane dôstojného ohodnotenia pedagógov.

„S tým súvisí aj to, aby sme na pedagogické fakulty pritiahli viac talentovaných záujemcov. Dobrý učiteľ je totiž kľúčom ku kvalitnému vzdelaniu,“ dodal premiér.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard Heger
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR