Heger vyzdvihol dôležitosť kvalitnej práce pedagógov, mali by byť za svoju prácu náležite ocenení a odmenení

Premiér Eduard Heger. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

Kvalitná práca pedagógov je dôležitou esenciou pre plánované reformy z plánu obnovy. Uviedol to premiér Eduard Heger (OĽaNO) pri príležitosti zverejnenia výsledkov ankety Zlatý Amos. Zároveň ocenil, že anketa dáva do popredia dobrý vzťah medzi žiakmi a učiteľmi. Dobrá výchova a vzdelanie totiž podľa neho určujú charakter spoločnosti.

Želá si, aby bolo na Slovensku čo najviac učiteľov, ktorí pestujú u žiakov lásku k poznaniu a dobrým mravom. Dodal, že týchto ľudí je potrebné náležite oceniť a odmeniť, keďže práve oni majú na žiakov pozitívny vplyv.

Vyhrala pedagogička z Košíc

Zlatého Amosa tento rok získala pedagogička Martina Miškovová zo súkromného gymnázia v Košiciach, na ktorom učí žiakov ako vyjadriť svoj názor úctivo a s rešpektom k iným.

Žiaci v ankete ocenili najmä jej osobný a otvorený prístup k vyučovaniu. Miškovová získala putovné insígnie žezlo a korunu ako aj šek v hodnote 3 500 eur.

Záštitu prevzala prezidentka

Anketu Zlatý Amos podporili okrem premiéra aj prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá nad podujatím prevzala záštitu, Národná rada SR, Úrad vlády SR a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Vyhodnotenie ankety sa uskutočnilo v priestoroch Auly Košickej akadémie Da Vinci v Košiciach.

Predsedníčka organizačného štábu a poroty bola laureátka Krištáľového krídla Eva Klikáčová. Záznam z finále odvysiela RTVS na svojej programovej službe Dvojka 1. septembra 2021.

Ďalšie kategórie

V ankete ľudia hlasovali vo viacerých kategóriách. Titul Amos sympaťák a šek v hodnote tisíc eur získala Ľubica Fedorová z Gymnázia Milana Rastislava Štefánika v Košiciach. Titulom Zlatá škola a šekom v hodnote tisíc eur boli ocenení žiaci z obce Oravské Veselé v okrese Námestovo.

Detská porota udelila Cenu Jána Gašperana a šek v hodnote tisíc eur Slávke Strnádovej zo Základnej školy s materskou školou Pavla Demitru Dubnica nad Váhom. Študent Mário Reiter získal za príbeh o učiteľke Martine Miškovovej zo Súkromného gymnázia Katkin park v Košiciach cenu v kategórii Naj príbeh o učiteľovi a šek v hodnote 500 eur.

Titul Naj učiteľ národnostných menšín a šek v hodnote tisíc eur dostal Csicsay Karoly z Gymnázia Adyho v Štúrove. Pedagogička Jana Pierová zo Základnej školy Podsadek v Starej Ľubovni získala titul Učiteľ bez predsudkov a šek v hodnote tisíc eur. Porota v kategórii Pedagóg, na ktorého sa oplatí spomínať, ocenila Máriu Recktenwald z Chmelnice a Pavla Mičucha z Považskej Bystrice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerEva KlikáčováMartina MiškovováZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRNárodná rada SRRTVS Rozhlas a televízia SlovenskaÚrad vlády SR