Hlohovec a Senica otvoria všetky mestské materské školy, v Trnave rodičia veľký záujem o zariadenia neprejavili

Foto: ilustračné, Thinkstock

Mesto Trnava otvorí v pondelok 11. januára väčšinu materských škôl (MŠ) a školských klubov detí vo svojej pôsobnosti. Niektoré z otvorených MŠ sa spoja, o čom budú rodičov detí informovať.

Mesto ako zriaďovateľ odporúča riaditeľkám vzhľadom na epidemiologickú situáciu znížiť počet detí v triedach na pätnásť. Informovala o tom hovorkyňa trnavskej radnice Veronika Majtánová.

Nízky záujem rodičov

Doplnila, že pre nízky záujem rodičov zostanú zatvorené MŠ na Ľudovej, Murgašovej a Okružnej ulici a školské kluby detí Základnej školy na Námestí Slovenského učeného tovarišstva a Základnej školy na Atómovej ulici.

Viac o téme: Koronavírus

Samospráva pripomína, že prevádzka MŠ a školských klubov je počas aktuálnych preventívnych opatrení obnovená na základe rozhodnutia ministra školstva len pre deti zákonných zástupcov, ktorí pracujú v kritickej infraštruktúre, alebo im povaha ich práce neumožňuje vykonávať prácu z domu.

V prípade, ak jeden zo zákonných zástupcov nespĺňa túto podmienku, nemôže dieťa v tomto období MŠ alebo školský klub navštevovať.

Všetky mestské MŠ

V Hlohovci podľa hovorkyne Zuzany Hrinkovej Siebestichovej po preverení záujmu zo strany rodičov a zákonných zástupcov detí, ktorí sa potrebujú vrátiť do práce, otvárajú od 11. januára všetky MŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

Spolu 170 detí bude umiestnených v 13 otvorených triedach, pričom im bude poskytovaná aj strava. V Hlohovci bude otvorený iba školský kluby detí v rámci ZŠ s MŠ A. Felcána.

Zákonní zástupcovia detí z ostatných základných škôl neprejavili záujem o umiestnenie detí do školského klubu.

V Senici podľa hovorkyne radnice Tatiany Moravcovej otvoria v pondelok 11. januára všetky MŠ aj školské kluby detí v základných školách.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom