Internáty Univerzity Komenského prešli do červenej fázy, zakázali návštevy i zhromažďovanie sa

Na internátoch Mlyny a Družba v hlavnom meste sprísnila Univerzita Komenského v Bratislave (UK) opatrenia. Oba komplexy s okamžitou platnosťou prešli do červenej fázy. Ubytovaní môžu aj naďalej bývať na internátoch a stravovať sa v jedálňach. Univerzita Komenského o tom informuje na svojej webovej stránke.

Na internátoch platí zákaz návštev študentov medzi jednotlivými blokmi, počet ľudí na izbe je obmedzený na úroveň jej ubytovacej kapacity. Cieľom prijatých opatrení je minimalizovanie sociálnych kontaktov študentov.

„Kapacita študovní je znížená na polovicu pôvodného počtu. Zároveň platí úplný zákaz zhromažďovania sa a združovania osôb v interiéri aj exteriéri areálu internátov a dodržiavanie nočného pokoja od 22:00 do 7:00,“ uvádza UK. Ubytovaným tiež dôrazne neodporúčajú návštevy medzi jednotlivými izbami a v prípade ďalšieho zhoršenia situácie budú návštevy medzi izbami úplne zakázané.

Hygienické a bezpečnostné opatrenia platia na internátoch už niekoľko mesiacov. Podľa univerzity ich však niektorí ubytovaní podceňujú svojím nezodpovedným správaním, najmä nedisciplinovaným zhromažďovaním sa vo večerných hodinách. „V prípade nedodržania nariadení hrozí ubytovaným pokuta 79 eur. V prípade opakovaného porušenia nariadení budú z internátov vylúčení,“ uzatvára UK.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UK Univerzita Komenského v Bratislave