Kolíková neskrývala hnev po schválení voľnočasových poukazov, jej návrhy stoja a Matovičove deravé prechádzajú (video)

Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. Foto: SITA/Branislav Bibel

Schválenie voľnočasových poukazov vníma ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) ako hrubé lámanie cez koleno celej koalície. Dôvody na návrh na skrátené legislatívne konanie o tejto zmene ministerka nevidí.

Matovič predstavil iba nápad

„Je to presadenie návrhu ministra financií. Ja teraz nechcem hodnotiť kvalitu alebo nekvalitu toho materiálu, ale myslím si, že dôvody na skrátenie legislatívneho konania tu neboli,“ uviedla ministerka po rokovaní vlády.

Podľa jej názoru je však kľúčovým problémom to, že minister financií, ktorý návrh poukazov predložil, nevie realizovať opatrenia, ktoré sú s nimi spojené, ako napríklad veľkosť dopadu na štátny rozpočet, veľkosť počtu zamestnancov v objeme zhruba 400 ľudí potrebných na realizáciu poukazov alebo nový informačný systém cez deväť miliónov.

Zvýšená hygiena väzňov

„Ja žasnem, že toto je dnes možné. S ohľadom na iné prípady, keď riešim, že neviem presadiť novelu zákona o výkone väzby, ktorá má umožniť odsúdeným, aby sa viackrát sprchovali a stojí mi tu od februára v čiastkach, ktoré sú nižšie ako milión eur,“ poznamenala. Rovnako spomenula súdnu reformu, na ktorú podľa jej slov Slovensko čaká desať rokov.

„Stojí mi nový register trestov, kde je povinná aj naša transpozícia smernice. Rozporové konania s ministerstvom financií nie sú ukončené. Ide o pár zamestnancov, ktorých potrebuje ministerstvo vnútra, ministerstvo zahraničných vecí, nový informačný systém, čo znamená, že to bude citlivejšie k osobným údajom. Toto nevieme realizovať, toto stojí. Ale potom iný návrh, kde nie sú dôvody na skrátené legislatívne konanie prejde takýmto hrubým spôsobom bez toho, aby na nom bola aspoň zhoda medzi členmi vlády,“ uzavrela ministerka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária Kolíková
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRMS Ministerstvo spravodlivosti SR