Končí sa školský rok a žiaci dostali vysvedčenia, niektorí sa vrátia do lavíc aj počas prázdnin (foto+video)

Predseda vlády SR Eduard Heger (uprostred) počas odovzdávania koncoročných vysvedčení žiakom 5. ročníka Základnej školy Pavla Marcelyho v Bratislave. Bratislava, 30. jún 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 30. júna 2022, 12:35

Viac ako 700-tisíc žiakov základných a stredných škôl si vo štvrtok prevezme koncoročné vysvedčenia. Celkovo vo štvrtok začínajú prázdniny 490 618 žiakom základných škôl a 214 664 žiakom stredných škôl.

„Po prvýkrát sa svojím koncoročným hodnotením bude môcť pochváliť aj 58 173 prváčikov. Od piatku 1. júla sa pre školákov začínajú letné prázdniny, žiaci sa do lavíc vrátia 5. septembra 2022,“ informovalo v tlačovej správe ministerstvo školstva SR (MŠ SR).

Gröhling poďakoval aj žiakom

Okrem žiakov čaká oddych aj takmer 63-tisíc učiteľov základných a stredných škôl. „Keď sa povie škola, všetci si predstavíme ľudí, ktorí ju tvoria a ktorí sú pre nás dôležití. Pani riaditeľka, ktorá na všetko dohliada, triedna učiteľka, ktorá pozná svojich žiakov tak dobre ako vlastnú rodinu, vychovávateľky, asistenti, pani kuchárky, ktoré sa starajú o našu stravu či školník, ktorý nás víta pri dverách. A sú to aj ľudia, ktorí možno nie sú tak na očiach, no zabezpečujú chod školy – ekonómky, upratovačky a ďalší. Vám všetkým patrí veľká vďaka za vašu prácu, za vaše nasadenie,“ povedal minister školstva Branislav Gröhling (SaS) počas odovzdávania vysvedčení na základnej škole Jána Švermu a neskôr na základnej škole ZŠ Pugačevova v Humennom.

Pri príležitosti odovzdávania vysvedčení minister školstva poďakoval aj žiakom za ich úsilie a nasadenie, s akým pristupovali k nadobúdaniu nových vedomostí a zručností, ako aj k zvládaniu rôznych skúšok a testov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Letná škola počas prázdnin

„Verím, že dnes (30. júna pozn. redakcie) si na vysvedčení nájdete také známky, aby ste boli so sebou spokojní. Ak aj nejaká známka nevyšla podľa vašich predstáv, netrápte sa pre to. Vždy sa to dá dobehnúť, či už na budúci rok, alebo na letných školách, ktoré organizujeme aj cez toto leto. Dôležité však je, aby ste okrem známok v škole našli niečo, čo vás baví, čo vás nadchne a čomu by ste sa radi venovali v budúcnosti,“ dodal Gröhling.

Niektorí žiaci sa vrátia do lavíc aj počas prázdnin do tzv. letnej školy. Školy môžu realizovať letné školy od 11. júla 2022 do 26. augusta. Hlavným cieľom Letných škôl 2022 je podpora škôl pri organizácii aktivít na vyrovnanie rozdielov vo vedomostiach, zručnostiach a spôsobilostiach žiakov, vrátane žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a na integráciu žiakov prichádzajúcich z Ukrajiny.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie Ministerstvo školstva SR