Koronavírus môže posunúť písomné maturity. Majú byť na budúci týždeň

Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel.

Epidémia koronavírusu ohrozuje aj písomné maturity, ktoré sa majú na Slovensku konať na budúci týždeň. Až do piatku sú v celom Bratislavskom a Trnavskom kraji zatvorené všetky stredné školy, ako dlho sa v nich vyučovať nebude, však závisí od vývoja situácie. V prípade, že sa situácia zhorší, písomné maturity by mohli byť odložené.

Bratislavský samosprávny kraj pozorne sleduje nárast nových prípadov. „Berieme toto do úvahy, zatiaľ ideme hľadať s riaditeľmi škôl počas tohto týždňa riešenie, aby ten proces nebol prerušený. Ak dôjde k nadmernému výskytu ochorení tento týždeň, budeme hľadať spôsob, ako posunúť termín maturít celoplošne. Zatiaľ však takto otázka nestojí. Tento týždeň rozhodneme, čo spravíme“ povedal bratislavský župan Juraj Droba v pondelok na tlačovej konferencii.

Ministerstvo školstva zatiaľ nevidí dôvod na odklad písomných maturít. Ako Webnoviny informoval tlačový odbor rezortu, v pondelok sa uskutočnilo zasadnutie Ústrednej maturitnej komisie, na ktorom sa hovorilo aj o možnom posunutí ich termínu.

„Ministerstvo školstva pozorne sleduje súčasnú situáciu  a v prípade, ak zo strany hlavného hygienika alebo Ústredného krízového štábu vyvstane požiadavka na prerušenie vyučovacieho procesu na základných a stredných školách, ministerka Martina Lubyová k takémuto kroku pristúpi. V tejto chvíli však nie je na to dôvod,“ uviedol tlačový odbor.

Dodal, že v prípade posunutia termínu písomných maturitných skúšok je ministerstvo pripravené vykonať ďalšie kroky spojené s jednotlivými termínmi ukončovania štúdia na stredných školách.

Maturitné písomné maturitné skúšky čakajú na budúci týždeň vyše 50-tisíc stredoškolákov. Majú sa začať v utorok, 17. marca, keď maturantov čaká písomka zo slovenského jazyka a literatúry. V stredu sú na pláne skúšky z cudzieho jazyka a vo štvrtok z matematiky. V piatok čaká študentov z etnických skupín písomná skúška z maďarského či ukrajinského jazyka.

Viac k téme koronavírus

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Droba
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj