Koronavírus prerušil vyučovanie vo viacerých školách, do karantény museli ísť aj škôlkari

Koronavírus na striedačku zatvára a otvára triedy či celé školy. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Základná škola (ZŠ) Na bielenisku v Pezinku je v karanténe, pozitívne testované boli tri osoby. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

„Na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave z dôvodu výskytu troch pozitívne testovaných osôb na COVID-19 bola na celej ZŠ Na bielenisku nariadená karanténa do 23. októbra,“ uvádza mesto a dodáva, že vyučovanie bude prebiehať dištančnou formou.

Podrobiť sa karanténnym opatreniam musia aj niektoré deti a pedagógovia z Materskej školy (MŠ) na Záhradnej ulici v Pezinku, keďže koronavírus sa potvrdil aj u dieťaťa navštevujúceho toto zariadenie.

Karanténne opatrenia sa dotkli aj ďalších zariadení v Pezinskom okrese. „V súvislosti s výskytom koronavírusu u vedúcej kuchyne MŠ v Dubovej a na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19 bolo potrebné nariadiť príslušné karanténne opatrenia a prerušiť vyučovanie v tejto škôlke do 17. októbra,“ uvádza RÚVZ na sociálnej sieti a dodáva, že zamestnanci kuchyne musia monitorovať svoj zdravotný stav, zostať v domácej izolácii a podrobiť sa testovaniu na zistenie prítomnosti nového koronavírusu.

Vyučovanie je prerušené aj u žiakov 1.- 4. ročníka v ZŠ Dubová a v jednej triede ZŠ Kollárova v Svätom Jure.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom