Košický kraj reaguje na žiadosti riaditeľov a pokračuje v očkovaní na školách

Stredoškoláci, ktorí sa chcú zaočkovať vo svojej škole, sa aj naďalej môžu prihlasovať. Foto: ilustračné, SITA/AP

Košický samosprávny kraj (KSK) pokračuje v očkovaní študentov v stredných školách, ktorých je zriaďovateľom. Do konca týždňa zdravotníci zaočkujú stredoškolákov v okresoch Michalovce, Spišská Nová Ves, Trebišov, Gelnica, Rožňava a Košice. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

„Na žiadosti o očkovanie v stredných školách sme sa snažili zareagovať čo najrýchlejšie. Krajské očkovacie tímy podajú vakcínu všetkým prihláseným zamestnancom aj študentom za necelý týždeň a pol. Najviac záujemcov by mala župa zaočkovať v stredných školách v Košiciach, a to viac ako 80. Plnoletí žiaci majú na výber z jednodávkovej alebo dvojdávkovej vakcíny, neplnoletých očkujeme vakcínou od konzorcia Pfizer/BioNTech. Stredoškoláci, ktorí sa chcú zaočkovať vo svojej škole, sa aj naďalej môžu prihlasovať, v prípade záujmu zaočkujeme aj tých, ktorí sa vopred neprihlásili,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Očkovanie popri nakupovaniu

Záujem obyvateľov o očkovanie môžu naďalej hlásiť aj obce a mestá. Starostovia a primátori majú na výber z vakcín od Pfizer/BioNTech alebo Johnson & Johnson. Župa doposiaľ podala už viac ako 265-tisíc vakcín proti ochoreniu COVID-19, z toho približne takmer 40-tisíc v teréne.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Počas 40. týždňa ambulancia na kolesách zaočkuje obyvateľov v Sobranciach, Sečovciach, Krompachoch, Gelnici, Strážskom, Michalovciach aj v Spišskej Novej Vsi.

Všetci záujemcovia o vakcínu môžu navštíviť aj očkovacie kóje v obchodných centrách. Ich výhodou je krátka čakacia doba a možnosť vakcinácie aj popri nakupovaniu. Zdravotníci v nich podávajú jednodávkovú vakcínu Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson.

Otvorené budú viaceré centrá

Spomedzi košických obchodných centier, v ktorých zriadil Košický samosprávny kraj improvizované očkovacie centrá, je najväčší záujem o vakcináciu v obchodnom centre Aupark. Za posledný očkovací deň v ňom zdravotníci zaočkovali viac ako 80 záujemcov. Od spustenia očkovania v improvizovanej kóji v interiéri Auparku, tam župa podala spolu takmer 190 vakcín.

Simulované očkovacie centrum bude v priestoroch obchodného centra na Námestí osloboditeľov v Košiciach opäť v prevádzke vo štvrtok 7. 10. Očkovacia kója sa nachádza na 1. poschodí oproti predajniam s obuvou.

V nedeľu 10. októbra bude otvorené aj veľkokapacitné očkovacie centrum v Košiciach. Dopoludnia sa tam bude podávať vakcína od Pfizer/BioNTech deťom, neskôr aj dospelým. Popoludnie je vyhradené pre jednodávkovú vakcínu Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson. Zdravotníci budú očkovať aj bez registrácie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna TerezkováRastislav Trnka