Kremnica otvára školy aj škôlky, okres je však v čiernej fáze COVID automatu

Do škôlok a škôl sa vrátia detí rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. Foto: ilustračné, Getty images

Mesto Kremnica sa ako zriaďovateľ rozhodlo od pondelka 1. marca na základe odporúčania krízového štábu okresného úradu Žiaru nad Hronom otvoriť školy aj škôlky. Deti prvého stupňa oboch základných škôl, materských škôl a základnej umeleckej školy tak nastupujú na prezenčnú výučbu.

Ako samospráva informuje na webovej stránke, Hronskožiarsky okres je síce v takzvanej čiernej fáze COVID automatu, posledné slovo pri otváraní škôl v jednotlivých obciach a mestách však má primátor a regionálna hygiena.

Viac o téme: Koronavírus

„Po dohode s regionálnym úradom verejného zdravotníctva vydávam rozhodnutie o obnovení prezenčnej výučby pre prvý stupeň základných škôl, materské školy a základné umelecké školy s platnosťou od pondelka 1. marca 2021,“ uviedol primátor mesta Alexander Ferenčík s tým, že rozhodnutie ovplyvnil dobrý vývoj v počte nakazených koronavírusom v Kremnici.

Primátor žiada obyvateľov mesta aj naďalej o zodpovedné správanie a rešpektovanie pravidiel a tiež pokynov, ktoré zverejnia jednotlivé školy na svojich informačných kanáloch. Prezenčná výučba je odporučená pre Kremnicu a jej spádovú oblasť, ktorá zahŕňa aj okolité obce.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom