Materské školy v Trnave nedokážu od 1. júna prijať všetky deti, nemajú dostatočné priestorové kapacity

Foto: ilustračné, Getty images

Do základných škôl v Trnave po obnovenom vyučovaní od 1. júna prihlásili rodičia 1838 detí, do materských 1116 detí. Základné školy dokážu za podmienok určených ministerstvom školstva prijať všetky prihlásené deti, v prípade materských je záujem vyšší ako priestorové a personálne kapacity. Agentúru SITA o tom informovala Veronika Majtánová z Mestského úradu v Trnave.

Niektoré deti budú uprednostnené

Školy a škôlky budú rodičov o prijatí alebo neprijatí ich dieťaťa informovať. Podľa usmernenia ministerstva školstva by prednosť pri prijímaní mali mať deti tých rodičov, ktorí pracovali alebo pracujú v tzv. prvej línii v boji proti koronavírusu, ako sú zdravotníci, hasiči, policajti, ale aj pedagogickí pracovníci.

Najväčší záujem v Trnave bol o Základnú školu s materskou školou na Spartakovskej ulici, najmenej detí prihlásili rodičia do Základnej školy na Gorkého a Materskej školy na Botanickej ulici.

Materské školy a prvých päť ročníkov základných škôl, ako aj školské kluby detí, budú môcť zriaďovatelia otvoriť od 1. júna.

Účasť na vyučovaní je dobrovoľná

Škola však bude dobrovoľná, rodičia sa tak môžu rozhodnúť, či tam deti pošlú, alebo nie. V materskej škole bude môcť byť v skupine najviac 15 detí a v základnej škole maximálne 20 detí, uplatňovať sa budú aj viaceré ďalšie hygienické opatrenia.

Trnava zatvorila materské a základné školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti od utorka 10. marca, dôvodom bola prevencia proti šíreniu koronavírusu. Štát pristúpil k plošnému zatváraniu všetkých škôl od 16. marca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom