Matovič: Za dva dni chceme urobiť to, čo mohlo byť už dávno týždne hotové

Premiér Igor Matovič počas tlačovej konferencie v rámci rokovania 55. schôdze vlády SR. Bratislava 2. december 2020. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sa rozhodol zorganizovať pilotné otvorenie škôl „doslova s pár ľuďmi priamo z Úradu vlády SR.“

Napísal to vo svojom profile na sociálnej sieti s tým, že dávajú dokopy všetky inštrukcie, povolenia, žiadosti, zmluvy, organizujú mimoriadne zasadnutie vlády, zabezpečujú testy, prijatie uznesení a potrebnej vyhlášky.

Viac o téme: Koronavírus

„Za dva dni chceme urobiť to, čo mohlo byť už dávno týždne hotové,“ povedal s tým, že cez víkend chcú stihnúť testovanie, aby od pondelka 7. decembra nastúpili do škôl prvé deti. Zatiaľ plánujú otvorenie približne desiatich škôl, ktoré ako prvé kontaktovali a ktoré prejavili ochotu.

„V prípade, ak stihneme všetko nachystať do zajtra (piatka 4. decembra, pozn. SITA) doobeda a budeme považovať za bezpečné, aby sa zapojili aj všetky ostatné školy, ktoré sa zapojiť chcú a vedia, zajtra poobede túto možnosť zverejníme a poskytneme k tomu všetko potrebné a možno otvoríme aj stovky odvážnych škôl,“ doplnil premiér.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič