Mesto Humenné zrekonštruuje materskú školu, zmodernizuje aj priľahlé detské ihrisko

Foto: ilustračné, SITA/Marek Mrviš

Mesto Humenné začalo s rekonštrukciou Materskej školy na ulici Dargovských hrdinov, ktorou sa zvýši jej kapacita o desať miest. Tento týždeň odovzdalo stavenisko zhotoviteľovi prác, spoločnosti Brenstav, s.r.o., Humenné. Tá na škole vykoná práce za takmer 298 400 eur.

Spoločnosti Brenstav so svojou ponukou uspela vo verejnom obstarávaní spomedzi troch uchádzačov. Mesto na projekt získalo dotáciu z Integrovaného regionálneho operačného programu, na financovaní sa bude podieľať piatimi percentami z vlastných zdrojov.

Materská škola prejde v rámci prác kompletnou rekonštrukciou troch objektov, spojovacej chodby, zateplením obvodového plášťa a strechy, výmenou okien a dverí a modernizáciou vnútorných priestorov. Ich úpravou sa zvýši existujúca kapacita materskej školy z 98 na 108 detí.

V čase rekonštrukcie budú pritom predškoláci podľa potreby využívať priestory Materskej školy na Laboreckej ulici. Práce na stavbe majú trvať jeden rok a ich súčasťou je aj modernizácia priľahlého detského ihriska. V materskej škole tiež doplnia interiérové vybavenie s cieľom uplatňovať prvky inkluzívneho vzdelávania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom