Minister Gröhling poprosil žiakov aj rodičov o spoluprácu pri zvládnutí koronakrízy

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková.

Minister školstva vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling deň pred začiatkom nového školského roka poprosil rodičov a žiakov o spoluprácu pri vytvorení bezpečného prostredia na školách a poďakoval im za zodpovedné nosenie rúšok v prvých dvoch týždňoch vyučovania. V tlačovej správe o tom informoval odbor komunikácie rezortu školstva.

„Možno to nie je úplne pohodlné, ale pamätajme, že to robíme všetci pre seba, pre svoje okolie, pre kamarátov, rodinu a dbáme tak na zdravie nás všetkých,“ uviedol minister v príhovore pri príležitosti otvorenia škôl 2 septembra.

Bezpečnostné a protiepidemiologické opatrenia

V novom školskom roku 2020/2021 budú platiť na školách a školských zariadeniach bezpečnostné a protiepidemiologické opatrenia, ktoré majú minimalizovať riziko šírenia koronavírusu medzi pracovníkmi škôl, žiakmi a následne v rodinách školopovinných detí.

Podrobné odporúčania pre jednotlivé kategórie zariadení sú zverejnené na webovej stránke ministerstva školstva a školy sa na ne už dva týždne pripravujú. Rezort im na prípravu nového školského roka vyčlenil dodatočné štyri milióny eur.

Ciele ministerstva školstva

Minister Gröhling v tejto súvislosti osobitne poďakoval pedagogickým, odborným a nepedagogickým zamestnancom v školstve za zvládanie svojej práce aj v období koronakrízy.

Medzi ciele, na ktorých bude ministerstvo školstva pracovať v tomto školskom roku napriek koronakríze, patrí zlepšenie postavenia a finančného ohodnotenia učiteľov, navýšenie počtu miest v materských školách, rozširovanie trhu s učebnicami, viac podporných tímov na školách, digitalizácia v školstve, skvalitnenie vysokých škôl či podpora výskumu a inovácií.

„Na tom, aby sa školstvo zlepšilo a zmodernizovalo, musíme pracovať spoločne všetci. Verím, že tak, ako budeme spoločne všetci robiť na tom, aby školstvo napredovalo a bolo stále lepšie a modernejšie, tak aj spoločnými silami zvládneme tieto prvé týždne,“ dodal minister Gröhling.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRSaS Sloboda a Solidarita