Minister školstva Gröhling testoval online prijímačky a boli vraj úspešné

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR

Minister školstva Branislav Gröhling testoval online prijímacie skúšky. Žiaci deviateho ročníka základnej školy sa cez videohovor spojili s učiteľmi a vypĺňali testy. Minister o tom informoval na sociálnej sieti, pričom uviedol, že simulované prijímačky boli úspešné.

Videohovor so žiakmi

Ako priblížil minister, online prijímacie skúšky fungujú tak, že učiteľ má obrazovku a na nej cez videohovor sleduje skupinu žiakov. Tí mu ukážu izbu, okolie a papiere, s ktorými pracujú.

Viac o téme: Koronavírus

„Počas testu majú zapnutý mikrofón aj kameru, cez ktoré ich môže učiteľ kontrolovať,” dodal Gröhling na sociálnej sieti.

Žiaci robili úlohy z matematiky a všeobecných študijných predpokladov. Na úlohy z matematiky mali 45 minút, na test zo všeobecných predpokladov 30 minút.

Ani ťaháky ani Google

Úlohy nie sú stavané na overenie naučených poznatkov, ale skôr na logiku, čitateľskú gramotnosť, prácu s textom či výpočet príkladov.

„Teda nie sú to veci, ktoré by sa dali napísať na ťahák či vygoogliť,” pokračoval minister školstva, podľa ktorého boli simulované online prijímačky úspešné.

Na záver Branislav Gröhling uviedol, že hľadajú aj možné riešenia na maturity a na to, aby pri nich úplne minimalizovali cestovanie do škôl a osobný kontakt.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR