Minister školstva Branislav Gröhling udelil 60 pedagógom a 30 žiakom cenu sv. Gorazda

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) ocenil 60 pedagógov a 30 žiakov cenou sv. Gorazda. Morálne ocenenia v rezorte sú najvyšším stupňom ocenenia pedagógov od roku 1997.

„Ocenenia svätého Gorazda tento rok sú svedectvom toho, ako učitelia dokážu ovplyvniť životy žiakov a dokážu tak zmeniť svoje okolie aj svet k lepšiemu. Oceňujeme obetavosť, pracovitosť, vytrvalosť, snahu a úspechy učiteľov a žiakov. Sú to hodnoty, ktoré tvoria túto spoločnosť a pomáhajú jej napredovať,“ uviedol Gröhling.

Dvadsiati dostali malú medailu

Veľkú medailu svätého Gorazda si prevzalo 10 pedagógov. Jednou z nich je aj učiteľka z Gymnázia Vavrinca Benedikta Nedožerského v Prievidzi Eva Baloghová, ktorá bola ocenená za vynikajúce výsledky dosiahnuté pri výučbe anglického jazyka, ako aj za tvorbu a ilustráciu vlastných učebných textov a širokú škálu prekladov diel anglických autorov.

Malú medailu svätého Gorazda udelil rezort 20 pedagógom. Medzi nimi je aj Júlia Čurillová zo Základnej školy v Bystranoch.

Cenu si prevzala za pozitívny prínos v oblasti práce so žiakmi z marginalizovaných rómskych komunít a za participáciu a intenzívnu metodickú spoluprácu s rezortom školstva na celoštátnej úrovni. Ďakovný list svätého Gorazda si prevzalo celkovo 30 učiteľov.

Žiaci úspešne reprezentujú

Žiaci a študenti si prevzali Ceny sv. Gorazda. Sedemnásťročný Mário Gecašek z Bojníc získal viaceré významné ocenenia na slovenských i zahraničných akordeónových festivaloch.

Ďalšou ocenenou žiačkou je Daniela Vasiľová, študentka oktávy Gymnázia v Sobranciach. Dosahuje vynikajúce študijné výsledky a školu reprezentuje vo viacerých predmetových olympiádach a súťažiach, akým bol napríklad celosvetový Turnaj mladých fyzikov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling