Ministerka školstva navštívila knižný veľtrh Bibliotéka

Foto: Pixabay.com

Veľtrh Bibliotéka tento rok sprevádza aj niekoľko podujatí v rámci Týždňa vedy a techniky

Za účasti ministerky školstva Martiny Lubyovej sa dnes v Bratislave začal ďalší ročník knižného veľtrhu Bibliotéka, ktorá potrvá do 11. novembra v priestoroch výstaviska Incheba.

Šéfka rezortu školstva sa zúčastnila na predstavení knihy veršovaných rozprávok Milana Rúfusa s názvom Koza rohatá a iné rozprávky. S prítomnými deťmi hovorila o prínosoch čítania a doniesla im ukázať aj svoju obľúbenú knihu z detstva, ktorou bol Ferdo mravec. Spolu s deťmi ju porovnala so súčasným vydaním, v ktorom sa nachádza viac obrázkov ako textu.

Rozvíjať vzťah ku knihám

„Knihy a čítanie sú veľmi dôležité. Treba sa však sústrediť aj na text, aby ho ilustrácie nezatlačili do úzadia. Dnešné deti vnímajú najmä obrázky a text sa zmenšuje. Pritom čítanie veľmi pomáha pri osvojovaní si pravopisu, čo potom uľahčuje napríklad písanie diktátov, kde patrí i a kde ypsilon. Takéto podujatia sú potrebné, pretože vzťah ku knihám treba rozvíjať od malička,“ povedala Lubyová.

Popularizácia vedy

Veľtrh Bibliotéka tento rok sprevádza aj niekoľko podujatí v rámci Týždňa vedy a techniky. Ide o celoštátne finále súťaže vedecko-technických bádateľských projektov Festival vedy a techniky AMAVET a interaktívna výstava Veda netradične.

Súčasne sa dnes v priestoroch Incheby koná aj Národná konferencia s názvom Veda a technika na Slovensku a v medzinárodnom výskumnom a vzdelávacom priestore – Smerovanie ku kvalite a vedomostiam. Rovnako sa dnes večer v Bratislave uskutoční slávnostné odovzdávanie Cien za vedu a techniku ako ďalšie z hlavných podujatí Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2018.

Každoročne sa počas Týždňa vedy a techniky uskutočnia po celom Slovensku stovky podujatí zameraných na popularizáciu vedy a techniky. Zoznam všetkých podujatí je dostupný na webovej stránke www.tyzdenvedy.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR