Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Knihy.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
8. 11. 2018 11:49 Veda a výskum od vSkolstve.skSITA Diskusia

Ministerka školstva navštívila knižný veľtrh Bibliotéka

Veľtrh Bibliotéka tento rok sprevádza aj niekoľko podujatí v rámci Týždňa vedy a techniky

Za účasti ministerky školstva Martiny Lubyovej sa dnes v Bratislave začal ďalší ročník knižného veľtrhu Bibliotéka, ktorá potrvá do 11. novembra v priestoroch výstaviska Incheba.

Šéfka rezortu školstva sa zúčastnila na predstavení knihy veršovaných rozprávok Milana Rúfusa s názvom Koza rohatá a iné rozprávky. S prítomnými deťmi hovorila o prínosoch čítania a doniesla im ukázať aj svoju obľúbenú knihu z detstva, ktorou bol Ferdo mravec. Spolu s deťmi ju porovnala so súčasným vydaním, v ktorom sa nachádza viac obrázkov ako textu.

Rozvíjať vzťah ku knihám

„Knihy a čítanie sú veľmi dôležité. Treba sa však sústrediť aj na text, aby ho ilustrácie nezatlačili do úzadia. Dnešné deti vnímajú najmä obrázky a text sa zmenšuje. Pritom čítanie veľmi pomáha pri osvojovaní si pravopisu, čo potom uľahčuje napríklad písanie diktátov, kde patrí i a kde ypsilon. Takéto podujatia sú potrebné, pretože vzťah ku knihám treba rozvíjať od malička,“ povedala Lubyová.

Popularizácia vedy

Veľtrh Bibliotéka tento rok sprevádza aj niekoľko podujatí v rámci Týždňa vedy a techniky. Ide o celoštátne finále súťaže vedecko-technických bádateľských projektov Festival vedy a techniky AMAVET a interaktívna výstava Veda netradične.

Súčasne sa dnes v priestoroch Incheby koná aj Národná konferencia s názvom Veda a technika na Slovensku a v medzinárodnom výskumnom a vzdelávacom priestore – Smerovanie ku kvalite a vedomostiam. Rovnako sa dnes večer v Bratislave uskutoční slávnostné odovzdávanie Cien za vedu a techniku ako ďalšie z hlavných podujatí Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2018.

Každoročne sa počas Týždňa vedy a techniky uskutočnia po celom Slovensku stovky podujatí zameraných na popularizáciu vedy a techniky. Zoznam všetkých podujatí je dostupný na webovej stránke www.tyzdenvedy.sk.

Odporúčané články

Štipendium Martina Filka získajú šiesti študenti, môžu študovať na najlepších školách Záujem o elektronické testovanie stúpa, vedomosti preverili tisíckam žiakov aj študentov

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana Aktualizované: Bývalý zamestnanec vo firme v Dubnici nad Váhom zastrelil nadriadeného Stále mi znie v ušiach ohromujúci aplauz fanúšikov, Chára je vďačný a hrdý na Boston Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X