Ministerstvo dá dva milióny eur do modernizácie školských jedální, zlepšiť chce aj stravovanie detí

Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza

Skvalitnenie ponuky jedál a modernejšie vybavenie školských jedální. To sú ciele dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) určenej pre školské jedálne. Rezort školstva o tom informoval v tlačovej správe, ktorú zaslal jeho odbor komunikácie.

Ministerstvo na školské jedálne vyčlenilo celkovo dva milióny eur. Peniaze rozdelilo 417 jedálňam na základných a stredných školách. Maximálna výška dotácie pre jedného žiadateľa bola päťtisíc eur.

Pozrieť sa chcú aj na jedlá

„Okrem zlepšovania výbavy školských kuchýň sa chceme pozrieť aj na jedlá, ktoré deti jedia a takisto začať vychádzať v ústrety deťom, ktoré majú rôzne potravinové intolerancie,“ povedal minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Finančné prostriedky budú v najbližšom období zaslané okresným úradom v sídle kraja. Tie ich následne pošlú zriaďovateľom školských jedální. Moderné zariadenia, ako napríklad umývačky riadu, chladničky, chladiace boxy, varné kotly, konvektomaty či profesionálne roboty, môžu jedálne nakupovať najneskôr do 30. augusta 2021.

Modernizáciu podporilo druhý rok po sebe

Následne do 4. septembra 2021 prijímateľ finančných prostriedkov vyhodnotí projekt v záverečnej správe, ktorej elektronický formulár bude zverejnený na stránke ministerstva.

Nevyužité finančné prostriedky je prijímateľ povinný zaslať do 4. septembra 2021 zriaďovateľovi a ten ich vráti okresnému úradu v sídle kraja. Modernizáciu školských jedální podporilo MŠVVaŠ SR druhý rok po sebe. V roku 2020 rozdelilo školským jedálňam sumu 750-tisíc eur.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR