Ministerstvo dá na podporujúce doučovanie na školách pol milióna eur, pomôcť chce desaťtisícom žiakov

Foto: ilustračné, Getty Images

Na projekt podporujúceho doučovania na školách „Spolu múdrejší“ vyčlenilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v jeho prvej fáze pol milióna eur. Informoval o tom odbor komunikácie ministerstva. Dodali, že naďalej rokujú s partnermi o navýšení objemu financií určeného na tento účel.

Financie pre 130 škôl

Doučovať by sa malo najmä v matematike, slovenčine, cudzích jazykoch, fyzike, chémii či informatike. Rezort chce projektom podporiť desaťtisíce žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, žiakov ohrozených školským neúspechom či tých, ktorí potrebujú pomoc s učivom.

Ako ozrejmil tlačový odbor, ministerstvo vo vlastných zdrojoch našlo financie pre podporu 130 škôl či už zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo tých, v ktorých je vysoký počet žiakov v hmotnej núdzi. Na túto iniciatívu, ktorá sa uskutoční v apríli až júni, by mal následne nadviazať projekt Letné školy 2021.

Podporia žiakov i učiteľov

„Touto cestou chceme podporiť žiakov, ktorí potrebujú pomoc s učivom. Zároveň podporujeme tak aj učiteľov, ktorí sa chcú žiakom po vyučovaní venovať a napomôcť im upevniť si vedomosti či preopakovať učivo. Školy takto dostanú príspevok, ktorý je určený výlučne na odmenu pre učiteľa, ktorý žiakov doučuje,“ vysvetlil šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS).

Školy chcú v rámci projektu odučiť najmenej 435-tisíc žiakohodín. Pomáhať pritom plánuje tritisíc kmeňových, bývalých aj budúcich učiteľov. Celkovo sa do programu prihlásilo 474 škôl z celého Slovenska. Školy z Košického a Prešovského kraja prejavili o projekt najväčší záujem, naopak, najmenej škôl eviduje ministerstvo z Trnavského a Bratislavského kraja.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR