Ministerstvo preplatí žiakom v hmotnej núdzi poplatky za školské kluby, vyčlenilo takmer 300-tisíc eur

Foto: ilustračné, Getty Images

Z Plánu obnovy a odolnosti SR pôjde na kompenzáciu poplatku v školskom klube detí (ŠKD) za žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a v hmotnej núdzi 289 575 eur. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe priblížilo, že sumou podporia 229 základných škôl.

Ďalšie kolo vyhlásia koncom školského roku

Výzva by mala podľa neho pozitívne ovplyvniť celkovo 3 861 žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo v hmotnej núdzi.

Ďalšie kolo výzvy na preplatenie poplatkov za ŠKD plánuje ministerstvo vyhlásiť koncom školského roku 2021/22 na obdobie od septembra 2022.

Poplatok za ŠKD ako hlavná prekážka

Ministerstvo vysvetlilo, že kompenzáciou poplatku za ŠKD sa odstráni hlavná prekážka pri zapojení sa žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, respektíve z rodín v hmotnej núdzi do činnosti ŠKD.

Výšku pridelených finančných prostriedkov rezort vypočítal na základe počtu žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo v hmotnej núdzi, ktorí navštevujú ŠKD k 1. januáru 2022 alebo ich rodič/zákonný zástupca podal žiadosť o prijatie žiaka do ŠKD k termínu podania žiadosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR