Ministerstvo školstva otvorilo na Expo Dubaj tematický týždeň, venovaný je vzdelávaniu

Paulis otvoril v Dubaji tematický týždeň venovaný vzdelávaniu. Foto: archívne, SITA/AP

Štátny tajomník ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ľudovít Paulis (SaS) vo štvrtok otvoril na EXPO Dubaj tematický týždeň venovaný vzdelávaniu „Knowledge&Learning“. Informoval o tom odbor komunikácie a marketingu ministerstva.

Počas najbližších dní čaká návštevníkov medzinárodné biznis fórum o rozličných ekosystémoch vysokoškolského vzdelávania, diskusie, workshopy či konferencie. S Paulisom na výstavu prišla 65-členná delegácia, v ktorej sú predstavitelia vysokých škôl, úspešní absolventi, startupisti aj slovenskí autori svetových vynálezov.

„Slovensko je krajinou bohatou na príbehy úspešných vzdelaných ľudí, ktorí sa dokázali presadiť na medzinárodnej úrovni. Celá naša delegácia je toho dôkazom. Na EXPO s nami do Dubaja prichádzajú aj predstavitelia slovenských vysokých škôl a naši úspešní absolventi. Aj toto je spôsob, ako zatraktívniť a zviditeľniť naše vysokoškolské prostredie pre zahraničných expertov a zároveň je našou iniciatívou aj zvýšenie možnosti výmenných pobytov pre študentov,“ ozrejmil Paulis.

Širokú škálu príležitostí na prezentáciu mali slovenské firmy, startupy či vysoké školy aj v októbri, ktorý bol venovaný vesmírnemu výskumu a vývoju.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Ľudovít Paulis
    Firmy a inštitúcie Ministerstvo školstva SR