Na dištančnú výučbu prešlo takmer 10-tisíc žiakov, kloktacie testy odhalili pozitívne prípady

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Dištančná výučba sa tento týždeň zaviedla v 170 z takmer 53-tisíc tried. Tento týždeň sa tak dištančne vzdeláva 9 353 žiakov. Zo zamestnancov škôl je v domácej karanténe viac ako 300 osôb.

Uviedol to po rokovaní vlády minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Ide o údaj, ktorý rezortu školstva do utorka 7. septembra zaslalo 5 210 škôl, teda 75 percent z celkového počtu 6 870 škôl.

Nastavenie pravidiel podľa dát

V tejto súvislosti Gröhling požiadal všetkých riaditeľov a zriaďovateľov škôl, aby ministerstvu vyplnili dáta o situácii na školách. Na základe nich totiž môže rezort nastavovať všetky ostatné pravidlá. Dáta by mali vždy zaslať k pondelku, respektíve po každej jednej zmene, ktorá nastane v rámci školy.

Viac o téme: Koronavírus

Dištančne sa najviac detí vzdeláva v okresoch Štrba, Rožňava, Revúca, Svidník a Humenné.

Pozitívne testy

V rámci kloktacieho testovania, ktoré sa začalo 2. septembra, sa dáta zbierali v pondelok 6. septembra. Ministerstvo obdržalo v utorok 7. septembra ráno výsledky zo 40-tisíc kloktacích testov, rozdali ich viac ako 80-tisíc. Testy odhalili 14 pozitívnych prípadov.

O samotesty žiadalo 423-tisíc rodičov pre svoje deti. Rezort školstva pred 30. augustom vyskladnil dva milióny testov a následne 2. septembra ďalších 2,5 milióna testov a v utorok 7. septembra ďalší milión.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRVláda SR