Nadstavbu škôlky v Záhorskej Bystrici nedokončili, deti umiestnili v multifunkčnej hale aj na fare

Foto: ilustračné, Getty Images

Nadstavbu materskej školy v bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica dokončia v októbri, práce na nadstavbe stáli 800-tisíc eur, z toho 640-tisíc hradila mestská časť z eurofondov a zvyšok zo svojho rozpočtu. Revitalizovali aj areál škôlky za 50-tisíc eur.

Do škôlky v pondelok nastúpilo 190 detí v ôsmich triedach. Dočasne ich umiestnili v prízemnej časti materskej školy, v Spoločenskom dome, v multifunkčnej hale či na faru. Uviedla to v tlačovej správe šéfredaktorka novín Naša Bystrica Silvia Vnenková.

Okrem 190 škôlkárov v pondelok v Záhorskej Bystrici začal nový školský rok aj pre 77 prvákov základných škôl, pre ktoré otvorili štyri triedy. Žiaci nastúpili do školy s vynoveným areálom, chodníkom, lavičkami a upravenými zelenými plochami. Dokopy navštevuje základnú školu v Záhorskej Bystrici 514 detí, čo je oproti minulému roku o 37 viac.

Mestská časť sa vysporiadala aj s nedostatkom učiteľov a nepedagogických zamestnancov,“ uviedla Vnenková s tým, že Záhorská Bystrica očakáva fungovanie školy aj škôlky bez akýchkoľvek problémov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom