Novely ministerstva školstva prerokuje vláda zrejme až v auguste, Gröhling upozornil na objavenú chybu

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Tri novely z dielne Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR by mala vláda prerokovať až v auguste. Uviedol to pred rokovaním vlády minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Legislatívno-právna nepríjemnosť

Gröhling priblížil, že v rámci predložených školských zákonov sa objavila v jednom z nich „legislatívno-právna nepríjemnosť“.

Podľa jeho slov sa musia s ministrami dohodnúť, či prerokujú školské zákony ešte v stredu alebo ich presunú na rokovanie vlády 18. augusta.

„Keďže sú všetky tri zákony poprepájané, tak nemôžeme túto chybu nechať. Museli by sme opravovať všetky tri zákony,“ vysvetlil šéf rezortu školstva.

Nadpodnikové vzdelávacie centrum

Ministerstvo školstva na vládu plánovalo predložiť novelu školského zákona, ktorá má zmeniť spôsob získavania nižšieho stredného vzdelávania či priniesť komplexnú zmenu systémového poradenstva a prevencie.

Ďalšia novela sa týkala zákona o pedagogických a odborných zamestnancoch, ktorá medzi iným zjednodušuje preukazovanie ich bezúhonnosti či vytvára novú kategóriu pedagogického zamestnanca, tzv. školského digitálneho koordinátora.

Na vládu bola predložená aj novela zákona o odbornom vzdelávaní, cez ktorú chce rezort napríklad zaviesť nový inštitút nadpodnikového vzdelávacieho centra, ktoré má podporiť najmä vstup malých a stredných podnikov a samostatne zárobkovo činných osôb do systému duálneho vzdelávania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRVláda SR