O digitálneho koordinátora prejavilo záujem viac ako 400 škôl, ministerstvo splnilo minimálnu hranicu

Foto: ilustračné, Getty images

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR obdržalo do 30. septembra 2021 vo výzve na podporu novej pozície školského digitálneho koordinátora 414 žiadostí. Pre agentúru SITA konštatovalo, že najväčší záujem bol v Prešovskom a, naopak, najmenší v Trenčianskom kraji.

Ďalšie kolo koncom roka

Žiadostí sa ešte stále vyhodnocujú, ale podľa rezortu to vyzerá, že by na stredných školách mohlo pracovať 100 a na základných školách 200 školských digitálnych koordinátorov. Zhodnotil, že sa mu podarilo splniť minimálnu hranicu, a to 100 koordinátorov na základných a 100 na stredných školách. V rámci národného projektu edIT 1 pre stredné školy sa vyčlenilo viac ako 3,2 milióna eur, z ktorej sa k 11. októbru pridelilo 34 percent. Pre základné školy v edIT 2 boli určené takmer tri milióny eur. Z daného rozpočtu sa pridelilo približne 88 percent.

Nie všetky školy boli schopné nájsť vhodných kandidátov na túto pozíciu v dostupnom čase. Vzhľadom na nižší záujem hlavne zo stredných škôl budeme otvárať ďalšie kolo výzvy koncom kalendárneho roka,“ doplnilo ministerstvo.

Podpora transformácie vzdelávania

Náplňou práce školského digitálneho koordinátora je koordinovať informatizáciu a vzdelávanie digitálnymi technológiami s cieľom podporiť transformáciu vzdelávania a školy pre 21. storočie. Digitálny koordinátor by mal zaistiť aj vzdelávanie zamestnancov v oblasti využívania digitálneho obsahu alebo foriem práce s digitálnym obsahom.

Tiež by mal pravidelne informovať o aktuálnych možnostiach využívania digitálnych technológií vo výchove a vzdelávaní a možnostiach zabezpečenia kybernetickej bezpečnosti. Na starosti bude mať aj poradenstvo a odbornú pomoc v oblasti zavádzania nových digitálnych metód do vzdelávania.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom