O očkovanie proti COVID-19 mali záujem tisíce učiteľov, Gröhling je pri vakcíne Sputnik V zdržanlivý

Vakcinovanie pedagogických zamestnancov všetkých škôl pôsobiacich v Trnavskom kraji na prevenciu ochorenia COVID-19 v novootvorenom veľkokapacitnom očkovacom centre v priestoroch Strednej zdravotníckej školy v Trnave. Trnava, 20. február 2021. Foto: SITA/Martin Medňanský

Na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 bolo zaregistrovaných zhruba 8 500 učiteľov. V diskusnej relácii televízie TA3 V politike to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Dodal, že v priebehu týždňa ostalo voľných viac ako štyritisíc registračných kapacít.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Prioritne ide o miesta v Dunajskej Strede, Košiciach, Leviciach, Rimavskej Slobode, Spišskej Novej Vsi, Starej Ľubovni, Trebišove, Vranove nad Topľou a Žiari nad Hronom. Minister by v týchto lokalitách požiadal učiteľov prvého a druhého stupňa základných škôl a stredných škôl, aby využili systém očkovania.

Gröhling v reakcii na vakcínu Sputnik V uviedol, že by sa mala uskutočniť registrácia tejto vakcíny v Európskej agentúre pre lieky (EMA) alebo v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv (ŠUKL). Podotkol, že podľa neho existuje tlak časti učiteľov, ktorí by sa dali radšej očkovať Sputnikom V.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie EMA Európska lieková agentúraMinisterstvo školstva SRŠÚKL Štátny ústav pre kontrolu liečiv