Okres Stará Ľubovňa má v karanténe 70 tried, najviac ich je na základných školách

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Sedemdesiat tried je v tomto týždni zatvorených v okrese Stará Ľubovňa pre výskyt ochorenia COVID-19. Práve v zariadeniach pre deti a mládež a v rodinách sa táto nákaza podľa regionálnej hygieničky Márie Mancalovej šíri najviac.

Za týždeň pribudlo 722 pozitívnych

Ako ďalej priblížila pre agentúru SITA, na území okresu bol prerušený výchovno-vzdelávací proces s prechodom na dištančné vzdelávanie v 59 triedach trinástich základných škôl a v štyroch triedach dvoch stredných škôl. Zatvorených je aj sedem tried v šiestich materských školách.

Viac o téme: Koronavírus

V minulom týždni pribudlo v okrese 722 prípadov ochorenia COVID-19, oproti predchádzajúcemu týždňu ide o pokles o 11 prípadov. „V 44. kalendárnom týždni evidujeme najviac, a to 285 pozitívne potvrdených prípadov na ochorenie COVID-19 v Starej Ľubovni, 57 prípadov v Novej Ľubovni, 36 prípadov v Jakubanoch a 31 prípadov vo Vyšných Ružbachoch,“ vymenovala Mancalová.

Pozitívni klienti v zariadeniach sociálnych služieb

Ďalšie pozitívne prípady sa objavili aj v Hniezdnom a v Podolínci, v Kamienke, Chmeľnici, Jarabine, ale aj v Plavnici, Ľubotíne a Legnave. „Môžeme konštatovať, že naďalej ide predovšetkým o šírenie v rámci rodín a šírenie v zariadeniach pre deti a mládež, ojedinele evidujeme prípady importovaných nákaz či nákazy z pracovísk,“ dodala regionálna hygienička.

Koronavírus v okrese eviduje Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Starej Ľubovni aj v dvoch zariadeniach sociálnych služieb. Potvrdených bolo 27 na koronavírus pozitívnych klientov a pozitívni sú aj desiati zamestnanci.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária mancalová