Osud maturít a testovania deviatakov je pre koronavírus otázny, ministerstvo sa riadi krízovým štábom

Foto: archívne, SITA/Miroslav Dibák

Ministerstvo školstva sa v mimoriadnej situácii riadi pokynmi Ústredného krízového štábu SR, ako to ovplyvní maturity a testovanie deviatakov, bude závisieť od vývinu udalostí. Ako pre agentúru SITA zdôraznil tlačový odbor Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, všetky opatrenia, ktoré bude ministerstvo v budúcnosti prijímať, sa uskutočnia v súčinnosti s daným štábom.

Viac o téme: Koronavírus

Dodal, že verejnosť a média budú o týchto krokoch informované. Nové informácie poskytne a opatrenia prijme pravdepodobne ministerstvo na čele s novým ministrom školstva.

Zatvorenie všetkých škôl

Krízový štáb 12. marca rozhodol o zatvorení všetkých škôl a školských zariadení na Slovensku od pondelka 16. marca na 14 dní. Študenti by sa tak mali vrátiť do svojich lavíc 30. marca. Externá časť a písomná forma maturitnej skúšky po presunutí pripadá na obdobie od 31. marca do 3. apríla.

Termíny talentových prijímacích skúšok sa presúvajú na obdobie od 30. marca do 30. apríla. Ministerstvo v tejto chvíli ešte nevie povedať, či bude nutné predlžovať školský rok.

Pôvodný termín testovania žiakov 9. ročníkov základných škôl a žiakov 4. ročníkov gymnázií s osemročným vzdelávacím programom sa nezmenil. Uskutočniť by sa tak mal 1. a 2. apríla.

Mimoriadna situácia na Slovensku

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu a prijala ďalšie opatrenia, ktoré sú v platnosti od 16. marca.

Ide o ďalšie zatváranie prevádzok, pričom platí, že sa to netýka potravín, drogérií, lekární či vybraných služieb, akými sú napríklad banky či poisťovne. Počet infikovaných ľudí na nový koronavírus na Slovensku stúpol na 97.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR