Otvorenie škôl v Bratislavskom kraji nebude plošné, rozhodnutie je na riaditeľoch

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR eviduje ochorenie COVID-19 u 0,7 percenta žiakov. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Rozhodnutie o otvorení stredných škôl v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) je v rukách riaditeľov.

Komunikujú s riaditeľmi škôl

“Župa intenzívne a operatívne komunikuje so všetkými riaditeľmi škôl a v zmysle aktuálne platných uznesení vlády SR, vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva a rozhodnutí ministerstva školstva, a samozrejme, po zohľadnení stanoviska, resp. odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava o tom, či sa jednotlivé školy otvoria, rozhodnú riaditelia škôl po vyhodnotení aktuálnej situácie,” uviedla riaditeľka odboru školstva, mládeže a športu BSK Jana Zápalová.

Viac o téme: Koronavírus

Bratislavská krajská samospráva je zriaďovateľom 54 stredných škôl, ktoré majú rôzne zameranie a sídlia vo viacerých okresoch kraja. „Nie je preto možné vydať plošné rozhodnutie o otvorení alebo neotvorení všetkých škôl,“ vysvetlila samospráva.

Základné školy zostanú zatvorené

Základné školy v Bratislave sa po dohode magistrátu a mestských častí tento týždeň neotvoria, o otvorení škôl od 15. februára rozhodnú mestské časti individuálne. Materské školy v Bratislave sa otvoria v niektorých mestských častiach už tento týždeň.

Základné školy v Malackách sa zatiaľ neotvoria, školy v Pezinku zostávajú najbližšie dva týždne tiež zatvorené.

„Pezinské školy sa neotvoria ani od stredy 10. februára, ako sme sa pripravovali. Ostanú zatvorené nasledujúce dva týždne podľa odporúčaní hygienika. Zároveň by som chcel odporučiť aj ostatným školám a škôlkam, ktoré nie sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, aby konali rovnakým alebo podobným spôsobom ako mesto Pezinok,“ povedal primátor Pezinka Igor Hianik po zhodnotení víkendového testovania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor HianikJana Zápalová
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj