Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mince.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
15. 10. 2018 9:06 Nadácie od vSkolstve.skSITA

Poštová banka podporí školy sumou 50-tisíc eur

Za najlepší projekt finančného vzdelávania získa základná a stredná škola na prvom mieste po 10-tisíc eur

Poštová banka podporí učiteľov a školy, aby mohli pokračovať vo svojej práci a vychovať z detí kvalifikovaných a rozhľadených ľudí. Prostredníctvom grantu Nápad pre školy prerozdelí medzi víťazné projekty zamerané na nové formy vyučovania finančnej gramotnosti 50-tisíc eur. „Je nesmierne dôležité, aby sa deti naučili narábať s peniazmi, osvojili si základné pojmy a pravidlá sveta financií. Škola má deti naučiť aj praktickému zmýšľaniu, nielen mechanickému rátaniu čísel. Aj o tom je finančná gramotnosť,“ povedala hovorkyňa banky Lýdia Žáčková.

Odmenia učiteľov i žiakov

Za najlepší projekt finančného vzdelávania získa základná a stredná škola na prvom mieste po 10-tisíc eur – 5 000 eur môžu víťazi použiť na čokoľvek a druhých 5 000 eur je určených na implementáciu finančnej gramotnosti do praxe. Ocenení na druhom mieste získajú 4 000 eur, na treťom 2 000 eur. Okrem toho učitelia ako garanti projektu finančného vzdelávania dostanú podľa umiestnenia 1 000 eur, 800 eur a 600 eur. Žiaci dostanú príspevok na školský výlet respektíve na vzdelávanie mimo lavice. O odmenách bude hlasovať odborná porota.

Vo finančnej gramotnosti pohoreli

Prieskum Poštovej banky potvrdil, že Slováci majú v oblasti finančnej gramotnosti omnoho väčšie medzery ako si myslia. „Až 80 percent Slovákov si myslí, že rozumie financiám, no v krátkom teste finančnej gramotnosti pohoreli. Najväčšie problémy im robia znalosti v oblasti investičného životného poistenia,“ vysvetlila Žáčková.

Viac informácií je dostupných na www.napadpreskoly.sk.

Odporúčané články

Platy začínajúcich učiteľov budú vyššie, prezidentka Čaputová podpísala novelu zákona Až 82 percent všetkých učiteľov na Slovensku tvoria ženy, priemer krajín OECD je pritom nižší

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo školstva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X