Prešovská univerzita realizuje prednášky dištančnou formou, prezenčne sa uskutočňujú len praktické predmety

Prešovská univerzita v Prešove. Foto: www.facebook.com

Vzhľadom na vývoj epidemickej situácie prechádza Prešovská univerzita v Prešove (PU) na dištančné vzdelávanie v rámci prednášok na všetkých jej fakultách.

Prezenčnou metódou sa budú realizovať len vybrané praktické a laboratórne cvičenia, avšak za dodržania prísnych opatrení.

Nové opatrenie

Ako informovala hovorkyňa PU Anna Polačková, dištančná metóda vedenia prednášok bola na univerzite zavedená od 5. októbra, týkalo sa to tých prednášok, ktorých sa zúčastňovalo viac ako 50 študentov.

Od 13. októbra však na univerzite platí nové opatrenie, ktoré vzhľadom na súčasný stav epidemickej situácie vydal rektor po zasadnutí vedenia univerzity.

Viac o téme: Koronavírus

Opatrenie platné od 13. októbra určuje, že všetky prednášky, uskutočňované na všetkých fakultách univerzity a celouniverzitných pracoviskách, budú až do zrušenia tohto opatrenia prebiehať iba dištančnou metódou,“ zdôraznil rektor PU Peter Kónya.

Zároveň doplnil, že prednášky, uskutočňované touto metódou, musia byť pre študentov prístupné najmenej počas nasledujúcich 48 hodín.

Prezenčná výučba

O organizácii ďalších foriem štúdia rozhodujú dekani fakúlt a riaditelia celouniverzitných pracovísk, s ohľadom na špecifiká jednotlivých študijných programov.

Prezenčnou metódou sa aktuálne uskutočňujú laboratórne cvičenia a praktické semináre na Fakulte humanitných a prírodných vied, vybrané praktické semináre na Gréckokatolíckej teologickej fakulte a Pravoslávnej bohosloveckej fakulte.

Semináre a praktické cvičenia realizuje prezenčne aj Fakulta zdravotníckych odborov, pričom sa to týka študentov 1. a 2. ročníka, pretože končiaci študenti sú na základe Usmernenia hlavného hygienika povolaní na prax do nemocnice.

Praktické predmety

Blokovú prezenčnú výučbu v závislosti od vývoja epidemickej situácie v prípade praktických predmetov, ktoré nie je možné odučiť dištančne, plánuje realizovať aj Fakulta športu.

Ostatné fakulty, ako Pedagogická fakulta, Filozofická fakulta a Fakulta manažmentu komplexne prerušili prezenčnú výučbu a dištančnou metódou realizujú aj vedenie seminárov,“ dodala Polačková.

Pozitívni študenti

Na Prešovskej univerzite aktuálne študuje takmer 8500 študentov, pričom bolo zaznamenaných približne pol percenta študentov, ktorí sú pozitívni na COVID-19.

Zhruba tretina z nich do školy ani nenastúpila. Univerzita má pod kontrolou aj situáciu vo svojich študentských domovoch.

Na všetkých štyroch internátoch s kapacitou takmer 1920 lôžok sa doteraz neobjavil ani jeden pozitívny prípad ochorenia COVID-19. V študentských domovoch našej univerzity platia od vypuknutia pandémie prísne hygienické opatrenia a ich dodržiavanie sa striktne kontroluje. Naďalej taktiež platí zákaz návštev na internátoch, a to až do odvolania,“ uviedla prorektorka PU Jana Burgerová.

Zároveň doplnila, že univerzita v tejto veci dôsledne postupuje na základe semaforu určeného pre ubytovacie zariadenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Prešovská univerzita v Prešove