Prevažná väčšina stredoškolákov absolvuje maturitu zo štyroch predmetov

Foto: SITA/Martin Havran.

BRATISLAVA 20. mája (WebNoviny.sk) – Na stredných školách sa dnes začínajú ústne maturity. Ako agentúru SITA informoval odbor komunikácie rezortu školstva, písomné maturity v marci absolvovalo približne 43-tisíc maturantov z viac ako 700 stredných škôl. Stredoškoláci budú maturovať až do 7. júna.

Štyri predmety plus voliteľný

Prevažná väčšina maturantov absolvuje maturitu zo štyroch predmetov. V prípade gymnázií pôjde o povinný cudzí jazyk a slovenský jazyk a literatúru.

K nim si mohli vybrať voliteľný predmet zo skupiny prírodovedných alebo spoločenskovedných alebo ostatných predmetov a ďalší voliteľný predmet.

Na odborných školách aj praktická časť

Maturitnú skúšku na stredných odborných školách a konzervatóriách tvoria štyri predmety, konkrétne slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, teoretická časť odbornej zložky a praktická časť odbornej zložky.

Pri celkovom hodnotení sa budú brať do úvahy výsledky z ústnej i písomnej časti maturitnej skúšky. Ak maturant nezvládne ústnu formu, môže sa prihlásiť na opravný termín ústnych maturít v septembri, respektíve vo februári nasledujúceho roku.

Presný termín určuje riaditeľ príslušnej strednej školy. V septembri 2018 konalo opravnú skúšku z ústnej formy internej časti maturity 2 230 žiakov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom